طرح سیطره داعش در منطقه خواست آمریکا بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۴۶۸۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: طرح و توطئه داعش به خواست آمریکا، سیطره بر کل منطقه بود و از زمان آغاز هجومشان توانستند بر بیشتر مناطق سوریه و عراق غلبه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید حسن نصرالله به مناسبت چهارمین سالروز آزادسازی ارتفاعات لبنان موسوم به «آزادسازی دوم» (۲۸ آگوست ۲۰۱۷) گفت: باید از گذشته و تاریخ درس عبرت بگیریم. پس از گذشت زمان خیلی از حقایق مشخص می‌شود. به همه تکفیری‌ها و تروریست‌ها و به اسرائیلی‌ها می‌گوییم «اگر بازگردید بازمی‌گردیم»

دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت آزادسازی مناطق هم‌مرز با سوریه از اشغال تروریست‌های تکفیری با اشاره به اینکه این پیروزی رایگان به دست نیامده بلکه با جانفشانی و صبر و پایداری به ثمر نشسته است، گفت: پیروزی الجرود در ۴ سال گذشته بخشی از جنگ سوریه و از طرح‌های خطرناک برای منطقه بود.

سید حسن نصرالله افزود: داعش در صدد تسلط بر همه سوریه بود و لبنان نیز بخشی از طرح این گروه تروریستی بود. داعش در صدد وصل کردن تدمر به قلمون بود و اگر این کار را می‌کرد نبرد دشوار‌تر می‌شد چرا که این گروه از حمایت بین المللی و منطقه‌ای و تسهیلات زیادی برخوردار بود و هزاران مسلح خود را به منطقه آورده بود.

او گفت: آمریکا خودش داعش را ساخت و حمایت کرد و از طریق دیگر مانع مبارزه حکومت لبنان با داعش شد.

طرحی که برای منطقه آماده کرده بودند، در حال سقوط است

او گفت: پیروزی‌ای که چهار سال پیش به دست آمد، مجانی به دست نیامد بلکه با فداکاری، صبر و ایستادگی حاصل شد.
این نبرد بخشی از جنگ جهانی علیه سوریه و بخشی از طرحی خطرناک و بزرگ برای کل منطقه بود. 

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: گروه‌های مسلح در جرود [شرق لبنان]از داخل لبنان پول و سلاح و مواد منفجره دریافت می‌کردند. وقتی حزب الله وارد نبرد شد، پاسخی به درخواست کمک مردم لبنان -چه مسلمان و چه مسیحی- در غیاب نقش رسمی حکومت بود.

او گفت: سفارت آمریکا حکومت لبنان را از مبارزه با داعش منع کرد و تهدید کرد کمک به ارتش لبنان را متوقف می‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان به نقش ایران و جانفشانی جبهه مقاومت در مبارزه با گروه تروریستی داعش در منطقه اشاره کرد و گفت: همه مبارزه ما چه در شرق لبنان چه در سوریه، سلاح و امکانات ما، در درجه اول به لطف جمهوری اسلامی ایران بود.
 

او افزود: آمریکا داعش را ساخت، تجهیز کرد و از طرف دیگر مانع مبارزه دولت [لبنان]با آن شد. این حقیقت و تجربه مهمی است. به همه تکفیری‌ها و تروریست‌ها و به اسرائیلی‌ها می‌گوییم «اگر بازگردید بازمی‌گردیم»
او گفت: سفارت آمریکا حکومت لبنان را از مبارزه با داعش منع کرد و تهدید کرد کمک به ارتش لبنان را متوقف می‌کند. دولت لبنان در مقابل حملات داعش نمی توانست کاری کند.
او در بخش دیگری از سخنان خود درباره شکست آمریکایی ها در حضور بیست ساله در افغانستان گفت و افزود: افغانستان صحنه کامل سقوط آمریکاست. آمریکا برخی سران داعش را به افغانستان منتقل کرده است.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه آنچه در افغانستان در جریان است، صحنه کاملی از شکست و سقوط آمریکاست، افزود: اتفاقات افغانستان را باید با دقت رصد کرد[آمریکایی‌ها به جماعت دوستان خود حتی اجازه جمع‌وجور کردن خودشان را هم ندادند. ما شاهد سقوط اخلاقی [آمریکایی‌ها]بودیم.
 
اگر آمریکا مانع نبود، بخش برق و گاز لبنان را احیا کرده بودیم
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: بزودی با رسیدن کشتی‌های حامل سوخت از ایران به مقصد لبنان، دروغ خیلی‌ها بر ملا می‌شود.  هر کس دلش به آمریکا خوش است، باید از نوع رفتار آمریکا با متحدانش در افغانستان عبرت بگیرد.
 
او افزود:  وزارت نیروی ایران بیانیه داده که صادرات بنزین به افغانستان را بر اساس درخواست طالبان از سر گرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷.۷۹°    ۱۸.۹۹°