ضرب‎الاجل یک هفته‌ای طالبان به تحویل سلاح
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۴۷۷۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
سخنگوی طالبان خطاب به مردم افغانستان اعلام کرد: در صورت داشتن سلاح یک هفته فرصت دارند آنرا به نظامیان طالبان تحویل دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
طالبان افزود: در صورت کشف سلاح، مهمات و هر گونه اموال دولتی با متخلفان برخورد می‌شود.

همچنین واشنگتن پست حملات تروریستی روز پنجشنبه گذشته در حاشیه فرودگاه کابل را برای دولت آمریکا فاجعه بار توصیف و اعلام کرد: در این حملات، علاوه بر کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم افغانستان، ۱۳ نظامی آمریکایی کشته و ۱۸ نفر دیگه زخمی شدند.

مقام‌های واشنگتن اعلام کردند ساعتی پس از دو انفجار در حاشیه فرودگاه کابل نیرو‌های آمریکایی آخرین پایگاه سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) در خارج از فرودگاه کابل موسوم به «پایگاه عقاب» را منهدم و تخریب کردند و تمام اسناد، مدارک و تجهیزات حساس در این پادگان نیز از بین بردنند تا به دست طالبان نیفتد.

تخریب این پایگاه، برنامه ریزی شده بود و ربطی به دو انفجار مهیب در اطراف فرودگاه کابل نداشت.
در جریان دو انفجار فرودگاه کابل در پنج شنبه گذشته ۱۷۰ شهروند افغان و ۱۳ نیروی آمریکایی کشته شدند. اما انهدام این پایگاه ساعاتی پس از حملات فرودگاه کابل اتفاق افتاد و بسیاری از افغان‌ها در کابل تصور می‌کردندانفجار تروریستی سومی رخ داده است.
ماموریت رسمی آمریکا در افغانستان برای تخلیه شهروندان آمریکایی و متحدان افغان آنها، قرار است سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ پایان یابد.

طالبان گفته است که ماموریت تخلیه نباید بیش از این مدت ادامه یابد و مقام‌های دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز اعلام کرده‌اند که تمدید این تاریخ ممکن است خطرات زیادی برای نیرو‌های آمریکایی و افغان‌ها داشته باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۷.۹۹°