بازگشایی حضوری و مجازی مدارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۸۰۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: بازگشایی مدارس و آغاز آموزش‌ها با ۱۱ برنامه اجرایی از اول مهرماه به صورت ترکیب مجازی و حضوری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی درباره آغاز سال تحصیلی و ارائه آموزش‌ها از اول مهر ماه افزود: آموزش دانش‌آموزان امسال به صورت ترکیبی از آموزش مجازی و حضوری خواهد بود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بیش از ۱۰۰ هزار کلاس زیر ۱۵ دانش‌آموز داریم و ۵۰ درصد مدارس نیز کمتر از ۷۵ دانش‌آموز دارند که این مدارس و این کلاس‌ها می‌توانند به صورت حضوری و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شوند.

وی تأکید کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا کلیات این طرح را تصویب کرده و قرار است تفاهم نامه‌ای بین کمیته‌های ستاد کرونا و آموزش و پرورش تنظیم شود تا استاندارد‌های لازم بهداشتی تدوین و تا پایان هفته به مدارس ابلاغ شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: در آموزش مجازی تأکید استفاده مدارس از شبکه آموزش دانش‌آموزی یا همان شاد است، اما مدارس می‌توانند به نسبت فعالیت‌های خود از سامانه‌های دیگر آموزشی نیز استفاده کنند. در حال توسعه و رفع اشکالات شاد هستیم تا بتوانیم با یک مدیریت یکپارچه بهترین بستر آموزش مجازی را برای دانش آموزان ایجاد کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباه ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس نیز اظهار داشت: روز‌های ثبت نام را از دو به پنج روز در هفته افزایش داده ایم تا ثبت نام دانش‌آموزان با سرعت بیشتری انجام شود.

کاظمی ادامه داد: هیچ دانش‌آموزی امسال بدون مدرسه و کلاس درس نخواهد بود و اگر اسم دانش‌آموز در سامانه پادا ثبت نشود، این به معنای ثبت نام دانش‌آموز نیست. سامانه پادا دچار اشکالات فنی است که باید هرچه زودتر برطرف شود. همچنین مشکل خرید کتاب‌های درسی دانش‌آموزان که به دلیل اشکال سامانه پادا ایجاد شده است، نیز مرتفع خواهد شد.

واکسیناسیون معلمان تا پایان شهریور به پایان می‌رسد

وی افزود: مدرسه تلویزیونی نیز امسال با پوشش نزدیک به ۱۰۰ درصدی آموزش‌های لازم را از طریق شبکه‌های مختلف سیما به همه دانش‌آموزان ارائه خواهد کرد و در این زمینه صدا و سیما، نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد. واکسیناسیون معلمان در حال انجام است و تا پایان شهریور به پایان خواهد رسید. همچنین به مدارس قبل از شروع سال تحصیلی سرانه بهداشتی تعلق خواهد گرفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: پیگیری مطالبات فرهنگیان، اولویت دوم است و پرداخت فوق العاده ویژه، پاداش بازنشستگان و رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان در دستور کار قرار دارد.

وی از تدوین برنامه ۶۰ روزه مبتنی بر شاخص‌های سیاست‌های کلان کشور، سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب خبر داد و افزود: تدوین این برنامه‌ها در جلسه امروز شورای معاونین آموزش و پرورش بحث و بررسی خواهد شد.

کاظمی یادآور شد: بازگشایی مدارس امسال با ۱۱ برنامه اجرایی خواهد شد و اولویت ما این است که مدارس به صورت آرام و تدریجی بازگشایی شوند و با کمترین دغدغه و به صورت مطمئن و با کیفیت به کار خود ادامه دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۳.۹۹°    ۳۴.۷۹°