ژاپنی‌ها در واکسن مدرنا ذرات خارجی پیدا کردند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۴۸۰۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
رسوایی دیگر برای آمریکا
تلویزیون ژاپن روز یکشنبه گزارش کرد در یک سری دیگر از شیشه‌های واکسن کرونای مدرنا ذرات خارجی یافت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 از شبکه خبری "ان. اچ. کی"، این ذرات و خانالصی روز گذشته / شنبه/، در یک مرکز بزرگ واکسیناسیون در استان جنوبی اوکیناوا مشاهده شده است.

گزارش حاکی است یک داروساز ذرات سیاه رنگی را در یک سرنگ حاوی واکسن مدرنا مشاهده کرده است.

پس از آن نیز در یک سرنگ و یک شیشه واکسن مدرنا ذرات سیاه رنگ مشاهده شد. در یک سرنگ دیگر حاوی این واکسن ذرات صورتی رنگ یافت شد.

استانداری اوکیناوا واکسیناسیون در این مرکز را متوقف کرده است و امروز یکشنبه نیز واکسیناسیونی در آن انجام نخواهد شد.

با توجه به اینکه در چند مراکز واکسیناسیون ذرات خارجی در شیشه‌های باز نشده واکسن مدرنا یافت شده است، روز پنجشبه، وزارت بهداشت ژاپن استفاده از شیشه‌های واکسن مدرنا با سه شماره سریال اعلام شده را به حال تعلیق درآورد.

واکسن درون این شیشه‌ها در یک کارخانه و در یک دوره زمانی مشابه ساخته شده است. ذرات خارجی در یکی از این شیشه‌ها مشاهده شد، اما در ۲ شیشه دیگر هیچ ذره خارجی مشاهده نشد.

به دنبال شناسایی این ذرات در ویال‌های واکسن مدرنا در ژاپن، وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد تصمیم گرفته تا استفاده از حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز از واکسن‌های مدرنا را متوقف کند.

روز گذشته نیز این وزارت خانه اعلام کرد دو نفر پس از دریافت واکسن کرونا از نوع مدرنا جان خود را از دست دادند. وزارت بهداشت ژاپن در این بیانیه آورده است دو مرد ۳۰ تا ۴۰ ساله در ماه جاری میلادی پس از دریافت دز دوم واکسن مدرنا فوت کرده اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۲.۹۹°