صلحی‌پور نایب قهرمان شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۴۸۳۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
حامد صلحی‌پور وزنه بردار دسته ۹۷ کیلوگرم ایران با کسب عنوان نایب قهرمانی هفتمین مدال کاروان ایران در بازی های پارالمپیک را به نام خود ثبت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در چارچوب روز پنجم بازی‌های پارالمپیک توکیو و در مسابقات وزنه برداری، سید حامد صلحی پور در وزن ۹۷ کیلوگرم با رکورد ۲۲۲ کیلوگرم به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

این دومین مدال نقره وزنه برداری در این دوره بازی‌های پارالمپیک است. با نایب قهرمانی صلحی پور در مسابقات وزنه برداری، مجموع مدال‌های کاروان ایران در این دوره بازی‌ها به ۷ رسید.

صلحی پور برای حرکت اول خود وزنه ۲۲۱ کیلوگرم را انتخاب کرد که در لیفت آن ناکام بود. حامد صلحی پور که برای حرکت سوم خود یک کیلوگرم هم وزنه خود را افزایش داده بود، اما باز هم در ثبت آن ناکام بود تا صلحی پور ۲۲۲ کیلوگرم را هم نتواند به نام خودش ثبت کند. کار برای صلحی پور سخت شده بود، اما توانست در حرکت آخر خود وزنه ۲۲۲ کیلوگرم را ثبت کند و به مدال نقره برسد.

مدال طلای این وزن هم به وزنه بردار چینی رسید. ین پان پان از چین در حرکت اول خود ۲۲۳ کیلوگرم به راحتی ثبت کرد تا برای حرکت دوم خودش ۲۲۷ کیلوگرم را انتخاب کند. وزنه‌ای که با دو چراغ سفید تایید شد تا به مدال طلای این وزن برسد. در حرکت سوم با ۲۴۳.۵ کیلوگرم به رکورد جهان و پارالمپیک حمله کرد که ناکام بود؛ و وزنه بردار کلمبیا فابیو تورس وزنه ۲۲۱ کیلوگرم را به راحتی لیفت کرد. به همین دلیل هم برای حرکت دوم وزنه ۲۲۶ کیلوگرم را انتخاب کرد، اما در لیفت آن دچار مشکل شد. در حرکت سوم هم همین وزنه را انتخاب کرد، اما باز هم ناکام بود تا در نهایت با همان ۲۲۱ کیلوگرم به مدال برنز دست پیدا کند.
پیش از این برای پا را وزنه برداری روح الله رستمی مدال طلا و امیر جعفری مدال نقره کسب کرده بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۹۹°    ۱۳.۷۳°