گام‌های بلند ایران و سوریه در مبارزه با تروریسم اقتصادی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۴۸۵۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: با اراده رهبران و کمک ملت‌های دو کشور، جمهوری اسلامی ایران و سوریه گام‌های بلندی را در مبارزه با تروریسم اقتصادی بر خواهند داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسین امیر عبداللهیان این مطلب را در اظهاراتی در جمع خبرنگاران و در بدو ورود به فرودگاه دمشق بیان کرد.
وی با ابراز خرسندی از اینکه اولین سفر دوجانبه خود را به "سوریه، سرزمین مقاومت" انجام داده است، تصریح کرد روابط جمهوری اسلامی ایران با دو کشور سوریه و عراق روابط راهبردی است.
 امیر عبداللهیان با اشاره به اینکه در مبارزه با تروریسم و در میدان، دو کشور اقدامات و پیروزی‌های مشترکی را خلق کرده اند، خاطرنشان کرد، "امروز در دمشق هستم تا در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و در همه حوزه‌های مورد علاقه دو کشور، روابط و همکای‌های دوجانبه را مرور کنیم.
برپایه این گزارش، وزیر امور خارجه سوریه تصریح کرد، فکر می‌کنم که در مرحله پیش رو، در ماه‌ها و سال‌های آینده، در سایه رهنمود‌های رهبران دو کشور و نیز آقای رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، و همزمان با حضور آقای امیر عبداللهیان در کسوت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روابط دوجانبه هرچه بیشتر گسترش پیدا خواهد کرد و عمیق‌تر و ریشه دار‌تر خواهد شد. 
فیصل مقداد این سفر را از جهت اینکه اولین سفر خارجی آقای امیر عبداللهیان به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است و هم به لحاظ اینکه دمشق و تهران مسائل مهمی را در ارتباط با روابط دو کشور و تحولات منطقه و جهان به ویژه تحولات اخیر در افغانستان، مورد بررسی خواهند کرد، حائز اهمیت برشمرد.
شایان گفتن است، امیر عبداللهیان ساعتی پیش در راس یک هیات ارشد دیپلماسی از بغداد وارد دمشق شد و قرار است، در این سفر یک روزه، با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، فیصل مقداد وزیر امور خارجه و شماری از مقامات ارشد سوری دیدار و با آن‌ها درباره آخرین تحولات منطقه و نیز درخصوص امنیت و توسعه پایدار در منطقه رایزنی کند. وزیر امور خارجه کشور نیز با رهبران گروه‌های مبارزه فلسطین دیدار خواهد کرد تا بار دیگر مراتب حمایت جمهوری اسلامی ایران از مبارزه مردم فلسطین در برابر اشغالگران صهیونیستی مورد تاکید قرار دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۴°    ۱۵.۹۹°