یک اعتراف پرسر و صدا درباره دید زدن زن ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:57 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۲۴۹۱
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۵
یک خاخام مشهور آمریکایی به ۵۲ مورد «دید زدن و چشم چرانی زنان» از طریق تصویربرداری از آنها هنگام مناسک مذهبی غسل (میکوه) در کنیسه‌ اش اقرار کرد و گناهکار شناخته شد.
یک اعتراف پرسر و صدا درباره دید زدن زن ها

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دادستان این پرونده می‌گوید بری فرویندل، ۶۳ ساله، خاخام کنیسه یهودیان ارتدکس در شهر واشنگتن احتمالا از ۱۵۰ زن در حمام کنیسه تصویر گرفته، اما این خاخام به دست کم ۵۲ مورد اعتراف کرده است.

زنانی که این خاخام از آنها مخفیانه تصویربرداری می کرد، برای انجام مناسک مذهبی غسل (میکوه) در کنیسه برهنه شده بودند.

آقای فرویندل تا پیش از آنکه در اکتبر ۲۰۱۴ بازداشت شود برای ۲۵ سال خاخام کنیسه «کشر اسرائیل» در محله اعیان‌نشین جورج‌تاون در واشنگتن بود.به گزارش بی‌بی‌سی، این خاخام یهودی پس از آن بازداشت شد که یکی از افراد مسئول بخش حمام کنیسه، دوربین مخفی جاسازی‌شده را در این محل پیدا کرد.

در پی این کشف، آقای فرویندل از عضویت در کنیسه اخراج شد.

از جمله اعضای مشهور عضو این کنیسه، جک لو وزیر خزانه داری آمریکا و جو لیبرمن سناتور پیشین هستند.

خاخام مشهور از زنان برهنه فیلمبرداری می کرد

اسناد دادگاه نشان می‌دهد که فرویندل ابزار تصویربرداری را در ساعت دیجیتالی مخفی کرده بود که در محوطه تعویض لباس و استحمام قرار داشت.او ابتدا به شش مورد «چشم‌چرانی» متهم شد، اما با بازرسی از محل سکونتش، فیلم‌ها و تصویرهای دیگر کشف شد که بر روی ابزار دیجیتال ذخیره شده بود.


رونالد ماکن، دادستان این پرونده، گفته است برای فرویندل، حکم زندانی سنگین درخواست می‌کند تا «بازتاب دهنده سنگینی جرم او در نقض حریم خصوصی و کرامت قربانیان باشد.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°