ساماندهی ۷۰ درصد از معتادان متجاهر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۴۹۲۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: با راه اندازی اردوگاه‌های متعدد در سطح کشور، مشکل محدودیت ظرفیت در جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر رفع شده و ۷۰ درصد آنها ساماندهی شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسکندر مومنی در نشست بررسی تحولات افغانستان در حوزه‌های تولید، ​ترانزیت و مصرف مواد مخدر در افغانستان در دوره طالبان افزود: نکته مهم در این خصوص مقابله و آمادگی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر است که باید گزینه‌های مختلف را در این خصوص بررسی کنیم. 
 
او گفت: یکی از بزرگترین نگرانی ما افزایش تولید مواد مخدر صنعتی در افغانستان است که در سال‌های گذشته نیز رو به افزایش بود و در حوزه‌های مقابله و درمان در کشور می‌تواند تاثیرگذار باشد؛ بنابراین باید هرگونه سناریویی مدنظر باشد و پیش بینی لازم صورت گیرد و در واقع برای همه فرضیه‌ها و سناریو‌ها آماده باشیم. 
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در حوزه پیشگیری نیز باید اقدامات لازم صورت گیرد، افزود: بعید است در کوتاه مدت اتفاق خاصی بیفتد، اما باید در حوزه‌های مختلف فروش، قاچاق و ترانزیت مواد مخدر آماده باشیم به ویژه که در سال‌های اخیر تولید مواد صنعتی در افغانستان افزایش بسیاری داشته است.
 
مومنی درباره معتادان متجاهر نیز گفت: ۷۰ درصد از معتادان متجاهر ساماندهی شدند، اما اگر به ۱۰۰ درصد نرسد، نتیجه مطلوب نخواهد داشت و مردم آنچه را که می‌بینند، باور می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۵۹°    ۱۴.۹۹°