الزام دریافت مجوز پهپاد‌های غیر نظامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۸۲۴۹۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی هواپیما‌های بدون سرنشین با کاربرد غیرنظامی برای همه کاربران، الزامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ذیبخش افزود: بر اساس مقررات، نخستین بار در کشور گواهینامه صلاحیت پروازی هواپیما‌های بدون سرنشین با کاربرد غیرنظامی(Remote pilot license) توسط سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان تنها مرجع صدور گواهینامه‌های صلاحیت پروازی صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: بر همین اساس همه کاربران پهپاد‌های غیر نظامی مجاز برای مقاصد تجاری، ورزشی، تفریحی و سایر موارد ملزم به دریافت این نوع گواهینامه از سازمان هواپیمایی کشوری هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه افرادی که در گذشته دوره‌های آموزشی را طی کرده اند ضمن انطباق مواد درسی و سیلابس‌ها در مراکز آموزشی پذیرفته خواهند شد، گفت: کاربران می‌توانند برای دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی هواپیما‌های بدون سرنشین با کاربرد غیرنظامی به مراکز آموزشی مجاز مراجعه کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری تنها مرجع رسمی ثبت پهپاد‌ها به شمار می‌رود، افزود: مجوز همه پهپاد‌هایی که در گذشته خارج از مبادی این سازمان، ثبت و پلاک شده اند، فاقد اعتبار است و کاربران ملزم هستند برای ثبت و پلاک پهپاد‌های غیرنظامی در سامانه پرنده‌های هدایت پذیر از راه دور سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی uas.cao.ir اقدام کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۳.۹۹°