تسریع در روند واردات واکسن از هفته آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۴۹۸۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: واردات واکسن کرونا سرعت می‌گیرد که از هفته آینده هم میزان قابل توجهی واکسن وارد خواهد شد و می‌تواند جلوی موج‌های بعدی را بگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر بهرام عین اللهی در بیستمین اجلاس مجازی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که با حضور معاونان وزارت بهداشت از طریق نشست تصویری (ویدئو کنفرانس) با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت افزود: در همه استان‌ها باید همه امکانات بسیج شود و هیچ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بدون درمان نماند.
 وی گفت:ما امروزه در یک پیچ تاریخی قرار گرفته ایم و این یک معضل جهانی است. کادر درمان در این روز‌ها حماسه عظیمی آفریدند و بخاطر درمان مردم، جان خود را از دست دادند.
 وزیر بهداشت ادامه داد: اولویت اول وزارت بهداشت، مقابله با بیماری کروناست. ما امروزه با آمار‌های بدی مواجه هستیم و خانواده‌های زیادی عزادار هستند و تلفات زیادی ایجاد شده است.
 دکتر عین اللهی افزود: کرونا مثل زلزله است که اتفاقات بعد از آن ایجاد می‌شود و عوارض بعد حمله ویروس باعث مرگ و میر می‌شود. ما باید بر کنترل عوارض تمرکز کنیم.
 وی گفت: تا حد امکان نباید مریض لوله گذاری در نای (اینتوبه) شود و اکسیژن باید از راه‌های غیر تهاجمی به بیمار برسد و رساندن اکسیژن نقش حیاتی دارد.
 دکتر عین اللهی با اشاره به حضور روسای دانشگاه‌ها در میدان و عرصه درمان افزود: باید روسا مرتب به مراکز درمانی مراجعه و سرکشی کنند و هیچ بیماری بدون تخت نباشد.
 وی افزود: همه ما خدمت گذار مردم هستیم و باید این مسله توسط مردم در عرصه مشاهده شود. مردم ما همه پای کار هستند؛ حماسه‌های دفاع مقدس و حرکت‌ها نشان از آمادگی برای کمک مردم است.
 وزیر بهداشت گفت: اداره بیماری کرونا فقط برای وزارت بهداشت نیست بلکه باید از همه امکانات استفاده کرد.
 
  واکسیناسیون تنها راه کنترل کروناست
 دکتر عین اللهی افزود: در تمام دنیا فقط با واکسیناسیون بیماری کنترل می‌شود و ما راه حل اساسی که برای کنترل بیماری در نظر گرفته ایم سرعت بخشی به واکسیناسیون است و این تجربه جهانی مورد تاکید است.
وی گفت: دولت با تمام توان در حال تلاش برای واکسیناسیون حداکثری است. از مردم خواهش می‌کنیم برای این مسله کمک و همراهی کنند.
 وزیر بهداشت افزود: تجویز دارو باید در کمیته‌های علمی استانی بررسی، مرگ و میر‌های استانی باید ارزیابی و علت افزایش در هر استان مشخص شود.
 وی گفت: توجه به شبکه‌های بهداشتی و درمانی از مسایل مهم است که باید زیر ساخت‌ها تقویت شود، پرسنل بهداشت به هیچ وجه نباید جابجا شوند و این خط قرمز ماست، نباید پرسنل بهداشت در جا‌های دیگر به کار گرفته شوند.
 وزیر بهداشت افزود: همزمان با افزایش ورود و تولید واکسن کرونا در کشور سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا خواهند کرد و تلاش میکنیم مراکز مربوط به این بخش گسترش پیدا کنند.
 وی گفت:از هفته آینده شاهد توزیع گسترده واکسن در استان‌ها خواهیم بود.
 وزیر بهداشت افزود: دارو باید به موقع و مقدار لازم تجویز شود و کمیته‌هایی در این خصوص تشکیل خواهد شد و برنامه ریزی خواهند کرد.
 وی گفت:کمیته‌های علمی در استان‌ها چرایی افزایش مرگ و میر‌ها را بررسی و مورد آمایش قرار دهند.
 وزیر بهداشت افزود: اولویت ما در وزارت بهداشت، بهداشت است و توجه به شبکه‌های بهداشت در سطح روستایی و شهری از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
 وی گفت: پرسنل بهداشتی به هیج وجه نباید جابجا شوند.
 
 دانشگاه‌ها باید باز شوند
 وزیر بهداشت افزود: بازگشایی دانشگاه‌ها از موضوعات اصلی است که روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در هر استان باید زمینه بازگشایی را فراهم کنند و کلاس‌ها دایر شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۷۹°    ۹.۹۹°