ساعت بازی‌های آنلاین برای کودکان در چین محدود شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۰۰۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
چین زمان انجام بازی‌های ویدیویی و آنلاین را برای کودکان به سه ساعت در هفته محدود کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
    به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس مقامات چین اعلام کردند که کودکان فقط اجازه دارند در مجموع به مدت سه ساعت در هفته در روز‌های جمعه، آخر هفته و تعطیلات (یک ساعت در هر روز) بازی‌های ویدئویی انجام دهند.

اداره ملی مطبوعات و انتشارات (NAAP) چین اعلام کرده است: پلتفرم‌های بازی فقط می‌توانند بازی‌های آنلاین را در روز‌های تعیین شده و بین ساعت ۸ و ۹ شب در اختیار خردسالان قرار دهند.

مقررات قبلی که در سال ۲۰۱۹ تعیین شده بود به افراد زیر سن قانونی اجازه می‌داد تا یک ساعت و نیم در روز و سه ساعت در تعطیلات رسمی بازی کنند.

بنابر اعلام رسانه‌های چین، اکثریت والدین نسبت به تمایل خردسالان به انجام بازی‌های آنلاین که منجر به اعمال محدودیت قبلی در سال ۲۰۱۹ شد، ابراز نگرانی کرده بودند. به تازگی نیز بسیاری از والدین گزارش کرده اند که افراط و تفریط برخی از نوجوانان در انجام بازی‌های آنلاین بر زندگی عادی، سلامت جسمی و روانی آنان تاثیر جدی گذاشته و حتی باعث ایجاد برخی مشکلات اجتماعی شده است.

اداره ملی مطبوعات و انتشارات چین از خانواده ها، مدارس و بخش‌های اجتماعی درخواست کرد تا مسئولیت نگهداری و سرپرستی خود را برعهده بگیرند و محیط مناسبی برای رشد سالم خردسالان فراهم کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۵.۹۹°