رئیس جمهوری: همکاری در مجامع بین‌المللی برای خنثی‌سازی تحریم ضروری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۰۱۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
رئیس جمهوری در تماس تلفنی همتای نیکاراگوئه‌ای خود تاکید کرد که همکاری در مجامع بین‌المللی برای خنثی‌سازی تحریم و هزینه‌مند کردن اقدامات رژیم آمریکا ضروری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر "سید ابراهیم رئیسی" امشب(سه شنبه) در تماس تلفنی «دانیل اورتگا» رئیس جمهوری نیکاراگوئه با بیان اینکه همزمانی انقلاب اسلامی ایران با انقلاب نیکاراگوئه زمینه‌ساز تحکیم پیوند‌های دو ملت است، اظهار کرد: رویکرد سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران، ارتقاء سطح روابط با کشور‌های آمریکای لاتین و حوزه کارائیب از جمله نیکاراگوئه است.

رئیسی افزود: اشتراک نظر دو ملت ایران و نیکاراگوئه در مقابله با زیاده‌خواهی‌های آمریکا سرمایه ارزشمندی برای تعامل و همگرایی در عرصه بین‌المللی به منظور دفاع از حاکمیت ملی کشور‌ها و ملت‌های مستقل است.

رئیس جمهوری گفت: همکاری نزدیک دو کشور در مجامع بین‌المللی، برای خنثی‌سازی تحریم‌های آمریکا و هزینه‌مند کردن اقدامات رژیم آمریکا علیه کشور‌ها و ملت‌های مستقل بویژه ایران و نیکاراگوئه ضروری است.

رئیس جمهوری نیکاراگوئه نیز در این تماس تلفنی با بیان اینکه کشورش مسیر تقویت و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران را با قدرت ادامه خواهد داد، اظهار کرد: امروز آمریکا آشکارا کشور‌های آمریکای لاتین را هدف هجمه‌های مختلف خود قرار داده است، آن‌ها اتحادی که ما را با جمهوری اسلامی ایران پیوند داده مورد هدف قرار دادند، لذا در این شرایط حفظ اتحاد و تقویت روزافزون همبستگی دو ملت بسیار اهمیت دارد.

اورتگا افزود: با توجه به اینکه امروز آگاهی بین ملت‌های جهان افزایش یافته است، باید با تحکیم روابط، مسیر مبارزه برای استقرار صلح و عدالت در عرصه جهانی را تقویت کنیم.
 
رئیس جمهوری: همکاری در مجامع بین‌المللی برای خنثی‌سازی تحریم ضروری است
 امروز همچنین "گوترش" دبیرکل سازمان ملل در پیامی به آقای رئیسی، با تبریک آغاز بکار دولت جدید، از آمادگی برای همکاری در مسیر صلح و امنیت خبر داد.
 
"آنتونیو گوترش" آغازِ دوران جدیدِ مدیریتِ اجرایی در ایران را همزمان با چالش‌های منطقه‌ای و جهانی توصیف و اضافه کرد: همه‌گیری کووید ۱۹، تغییرات آب و هوایی و منازعات طولانی و ویرانگر، از جمله این چالش‌هاست.
 
دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد شخصاً علاقمند و امیدوار به همکاری با دولتِ ایران برای تداوم پیشبرد ارزش‌ها و آرمان‌های منشور ملل متحد هستم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۶.۹۹°