گوترش: افغانستان آبستن فاجعه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 25 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۰۲۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
دبیر کل سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد نزدیک به نیمی از جمعیت افغانستان برای ادامه زندگی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 آنتونیو گوترش نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی در افغانستان هشدار داد و اختصاص منابع مالی به این کشور بعد از خروج آمریکا را خواستار شد.

 گوترش با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به تشدید بحران انسانی و اقتصادی و فروپاشی بخش خدمات پایه در افغانستان اعلام کرد: یک فاجعه انسانی در حال شکل گیری است.
وی از کشور‌های عضو سازمان ملل خواست به ملت افغانستان منابع مالی کافی و مناسب اختصاص دهند تا نیاز‌های حیاتی آن‌ها بر طرف شود.

دبیرکل سازمان ملل افزود: از این کشور‌ها تقاضا دارم که منابع مالی کافی در اختیار کارکنان امور بشر دوستانه در افغانستان قرار دهند. آن‌ها همچنین برای انجام وظایف خود به تضمین‌های حقوقی هم نیاز دارند.
دبیر کل سازمان ملل یاد آوری کرد نزدیک به نیمی از جمعیت افغانستان برای ادامه زندگی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: از هر سه افغان یک نفر نگران تامین وعده غذایی بعدی خود است. بیش از نیمی از کودکان زیر ۵ سال در افغانستان در سال آینده از گرسنگی رنج خواهند بود.

دبیر کل سازمان ملل همچنین گفت: بیش از هر زمان دیگری، کودکان، زنان و مردان در افغانستان به همبستگی جامعه بین المللی نیاز دارند.

گوترش بدون اشاره به طالبان، از همه طرف‌ها خواست دسترسی بشر دوستانه و بدون مانع به مایحتاج اولیه را برای مردم و کارکنان امور بشردوستانه تسهیل نمایند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۷۹°    ۱۶.۹۹°