حمل تابوت آمریکا در جشن مردم افغانستان + فیلم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۰۲۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
پایان اشغالگری امریکا و متحدانش در افغانستان برای اکثر قریب به اتفاق مردم، با هر قومیت و وابستگی سیاسی و اجتماعی، خوش آیند است و آنها را واداشت باوجود هر اختلافی، خروج ارتش اشغالگر از سرزمینشان را جشن بگیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 همزمان با پایان اشغالگری امریکا و خروج ارتش این کشور از افغانستان، گروهی از مردم در ولایت «خوست» در شرق افغانستان این رخداد را جشن گرفته و تابوت‌هایی با پرچم آمریکا و نیرو‌های ناتو حمل کردند.
 
طبق گفته خبرنگاران محلی، تقریبا تمامی اهالی شهر متون (خوست) به خیابان ها آمده بودند و بدون توجه به گرایش های سیاسی و عقیدتی، در کنار یکدیگر خروج بیگانگان را جشن گرفتند.

خبرگزاری «رویترز» نیز گزارش داد که در این مراسم نمادین، تابوت‌هایی با پرچم‌های فرانسه و انگلیس در میان خیل عظیم جمعیت در خیابان‌های خوست به نشانه پایان جنگ ۲۰ ساله و خروج شتابزده و تحقیرآمیز واشنگتن و متحدانش در ناتو حمل شد.

بر اساس این گزارش، برخی از مردم در این مراسم اسلحه در دست داشتند، در حالی که برخی دیگر پرچم طالبان را تکان می‌دادند.

قاری سعید خوستی، ازمقام‌های طالبان نیز که در جمع مردم حضور یافته بود، به خبرنگاران گفت: «۳۱ اوت روز رسمی آزادی ماست. در این روز نیرو‌های اشغالگر آمریکا و نیرو‌های ناتو از کشور فرار کردند.»

خوست از جمله ولایاتی بود که طالبان با جنگ و درگیری خونینی بر آن تسلط یافت و دو ماه پیش، مقامات دولت سابق افغانستان از کشته شدن بیش از 200 تن از طالبان در یک شبانه روز خبر دادند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۳.۹۹°