موجودی کالای اساسی در بنادر بیش از ۴ میلیون‌تن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۵۰۶۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
معاون وزیر راه و شهرسازی از وجود بیش از ۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد راستاد درخصوص میزان موجودی فعلی کالا‌های اساسی در بنادر کشور گفت: میزان موجودی فعلی کالا‌های اساسی در بنادر بیش از ۴ میلیون تن است و کالای اساسی که از ابتدای سال تاکنون از بنادر کشور خارج شده بالغ بر ۱۱.۴ میلیون تن بوده که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.

او افزود: کل موجودی در انبار‌ها و کشتی‌های در حال تخلیه کنار اسکله و لنگرگاه ۶ میلیون تن است که با ظرفیت نگهداری کالا برابری می‌کند.

راستاد با اشاره به اهمیت بندر امام خمینی در تخلیه کالا‌های اساسی گفت: مرداد ماه امسال کالای تخلیه شده از کشتی‌ها در این بندر در مجموع حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده و میانگین روزانه آن ۴۶ هزار و ۷۵۰ تن است و میانگین خروج از بنادر با کامیون و ریل نیز ۵۲ هزار و ۷۹۹ تن است که خوشبختانه خروجی از ورودی بیشتر بوده است و همچنین میانگین کامیونی که در مردادماه به بنادر وارد شدند روزانه ۲ هزار و ۴۵ دستگاه و میانگین واگن نیز ۹۱ واگن بوده است.

او افزود: در چند روز ابتدای شهریور عملکرد بالایی در تخلیه و بارگیری داشتیم و در مجموع؛ میانگین روزانه تخلیه از کشتی ۴۸ هزار و ۳۲۰ تن و خروج از بندر ۶۳ هزار و ۱۲۴ تن بوده و میانگین روزانه تردد کامیون ۲ هزار ۴۵۳ دستگاه و واگن نیز ۹۲ دستگاه محاسبه شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر موجودی کالا‌های اساسی عمدتا در بندر امام خمینی بیش از ۳.۲ میلیون تن بوده و مجموع کشتی‌هایی که در حال تخلیه در بنادر هستند ۱۸ فروند بوده که از این میزان ۱۰ فروند در بندر امام خمینی است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: همچنین ۲۴ فروند کشتی نیز در لنگرگاه‌ها (با یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن محموله) در انتظار تخلیه هستند که طبیعی است میزان خروج از بنادر افزایش پیدا کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۱۷.۹۹°