فرصت دو هفته ای برای اخذ کد بورسی سهمیه سیمان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۵۰۷۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان سیمان گفت: ۴گروه حداکثر تا دو هفته دیگر فرصت دارند نسبت به اخذ کد بورسی سیمان اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  حمید فرمانی در گفتگوی ۱۸:۳۰ درباره عرضه سیمان در بورس کالا افزود: بر اساس بخشنامه معاون وزارت صمت، ۴ گروه حداکثر تا دو هفته دیگر فرصت دارند نسبت به اخذ کد بورسی سیمان اقدام کنند؛ بعد از این دو هفته، اگر تولیدکننده‌ای بخواهد خارج از مکانیزم بورس سیمان خود را عرضه کند با محدودیت‌هایی مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه یک دسته از این گروه‌ها شرکت‌های تولیدکننده سیمان هستند که حداکثر تا دو هفته آینده باید نسبت به گرفتن کد بورسی اقدام کنند، گفت: درحال حاضر ۶۶ شرکت تولیدکننده سیمان پذیرش محصولاتشان در بورس کالا قطعی شده است و ۱۰ تا ۱۲ شرکت دیگر نیز در حال تکمیل این فرآیند هستند.

به گفته این عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان سیمان دسته دوم شرکت‌های سیمان بر مثل شرکت‌های بتنی و موزائیک سازان هستند که باید ظرف دو هفته نسبت به اخذ کد بورسی خود اقدام کنند.

او دسته سوم را کلیه خریداران مجاز پروژه‌های ملی و عمرانی معرفی و تصریح کرد: دسته چهارم هم کلیه خریداران حقیقی و حقوقی هستند که مثل مصالح فروشان، عوامل توزیع سیمان هستند.

فرمانی در ادامه گفت: در صورتی که عرضه و تقاضا با هم برابر شوند و کسری در بازار نباشد قیمت منطقی هر کیسه سیمان حدود ۵۵ هزار تومان است.

به گفته وی هزینه‌های تولید سیمان تا مصرف کننده از ۴۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت شرکت بورس کالا در ادامه به صورت تصویری در این برنامه حضور یافت و گفت: در حال حاضر حدود ۹ هزار مشتری برای خرید از بورس کالا کد گرفته اند و بیش از ۴ هزار مشتری تاکنون اقدام به خرید سیمان کرده اند.

وی افزود: پیرو توافقات صورت گرفته با وزارت صمت قرار شده سیستم ثبت شناسایی مشتریان راه اندازی شود و بر اساس مکانیزم‌هایی که بین شرکت پست و وزارت صمت وجود دارد به بورس کالا ارسال شود تا خرید در این چارچوب انجام شود.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق نیز از دیگر میهمانان غیرحضوری این برنامه گفت: برق کارخانجات سیمان در تیر و مرداد قطع نشد، بلکه محدود شد. در مردادماه حدود ۸۰ درصد برق این کارخانجات را تامین کردیم و در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال توانستیم ۹۵ درصد برق آنها را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه محدودیت‌های ما از ساعت ۲۴ تا ۱۰ صبح برطرف شده است، گفت: برای بعد از آن ساعت هم شیوه نامه هایی داریم که تقریبا بین ۳۰ تا ۶۰ درصد بخش‌های مختلف را تامین برق می کنیم تا این سطح تولید باقی بماند.

به گفته این مقام مسئول از اول مهرماه برق کارخانجات سیمان به طور کامل تامین خواهد شد.
وی افزود: به هرحال ما این محدودیت برق را برطرف می‌کنیم، ولی امیدواریم مسئولان بتوانند قیمت سیمان را به قبل بازگردانند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°