تشدید طرح برخورد با مخدوشی پلاک خودرو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۱۱۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
معاون هماهنگ کننده پلیس راهور از تشدید طرح برخورد با مخدوشی و پوشش پلاک در سطح شهر تهران و برخورد قاطع با متخلفان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرهنگ "جهانشاه بهرام آبادی" گفت: طرح برخورد با مخدوشی و پوشش پلاک در سطح شهر تهران و برخورد قاطع با متخلفان در دستور جدی کار پلیس راهور تهران بزرگ قرار گرفته است و همکاران به محض دیدن این تخلفات برخورد قانونی لازم را می‌کنند.

وی بیان داشت: رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک خود از طریق پوشاندن یا گذاشتن کاور و دیگر پوشش‌ها بر روی پلاک به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا و ... اقدام می‌نمایند برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون، برای آن تخلف هم جریمه خواهند شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: عوامل پلیس راهور در معابر پایتخت حضور دارند و همچنین با استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه با رانندگان متخلفی که پلاک خودرویشان را به هرنحوی دست کاری و مخدوش می‌نمایند یا می‌پوشانند، برخورد و اعمال قانون می‌کنند.

سرهنگ بهرام آبادی ادامه داد: به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن جرم بوده ودر صورت مشاهده ماموران پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودرو‌ها جهت رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی افزود: برخی از رانندگان برای ورود به محدوده‌های طرح نیز دست به پوشاندن پلاک می‌زنند که علاوه بر اعمال قانون با هماهنگی‌های بعمل آمده این افراد به مراجع قضایی معرفی می‌شوند تا برخورد قانونی لازم نیز صورت پذیرد.

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان توجه داشته باشند که پلاک وسیله نقلیه آن‌ها می‌بایست همواره همانند روز اولی که پلاک را تحویل گرفته اند بدون هیچگونه مخدوشی و دست کاری در جلو و عقب خودرو جهت مشاهده به صورت خوانا نصب شده باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۵۹°    ۲۸.۹۹°