کاهش مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۵۲۰۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران اعلام کرد: هفته گذشته به اوج موج پنجم رسیدیم و در چند روز اخیر تعداد بیماران سرپایی مختصری کاهش پیدا کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نادر توکلی در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه در چند روز اخیر تعداد بیماران سرپایی که معمولا شاخص مهمی برای روند بیماری است، رو به کاهش گذاشته، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستری‌ها هم مختصری کم شده است.

او ادامه داد: تعداد فوتی‌ها همچنان بالاست، چون همیشه دو هفته پس از مراجعه بیماران سرپایی، تعداد بیماران بستری اضافه می‌شود و دو هفته بعد از آن، بیماران بستری بدحال، فوت می‌کنند و آمار فوتی‌ها معمولا با بیشترین تاخیر کاهش می‌یابد.

به گفته معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران، در استان تهران آمار بستری‌ها حدود ۹ هزار بیمار در کل بیمارستان‌ها است و بستری‌های جدید در ۲۴ ساعت گذشته زیر دو هزار نفر بوده که از این میزان معمولا یک چهارم بدحال هستند.

او ادامه داد: در حاشیه‌های پایتخت برای خدمت به بیماران از بیمارستان صحرایی و سوله‌های بحران استفاده کردیم که این اقدام، مشکل کمبود تخت را تا حد زیادی مرتفع کرد.

توکلی تاکید کرد: البته تا رسیدن به ثبات وضعیت، زمان زیادی نیاز داریم و این به دلیل سهمناک بودن پیک پنجم است؛ بنابراین باید شیوه نامه‌ها همچنان دقیق رعایت شوند.


در ادامه برنامه اسدی‌قراباغی فوق تخصص بیمار‌ی‌های ریه در تشریح مشابهت های علائم دلتا با سرماخوردگی گفت:
هرگونه علائمی مانند گلو درد، تب، آبریزش بینی، کوفتگی بدن و علائم گوارشی را باید کرونا فرض کنیم مگر اینکه خلافش ثابت شود.

او افزود: در صورتی که فرد تهوع زیاد، اختلال در تغذیه، سردرد شدید، سرفه‌های آزار دهنده دارد، حتما باید به پزشک مراجعه کند..

.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۳۹°    ۳۱.۳۹°