مسئله کرونا از اولویت‌های دولت سیزدهم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۵۲۹۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
رئیس جمهور گفت: از ابتدای کار در دولت مسئله کرونا از اولویت‌ها بود و یک حرکت انقلابی همراه با عقلانیت نیاز بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شامگاه امروز (شنبه، سیزدهم شهریور ۱۴۰۰) در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم کشورمان گفت: ابتدا لازم است از عزیزانی که در مراکز درمانی تلاش می‌کنند صمیمانه تشکر کنم.

وی ادامه داد: از ابتدای کار در دولت مسئله کرونا از اولویت‌ها بود و یک حرکت انقلابی همراه با عقلانیت نیاز بود.

رئیس جمهور بیان کرد: تولید داخلی نمی‌توانست نیاز داخلی را تأمین کند و برآورد داشتیم برای مصرف داخلی نیازمند ۱۰۰ میلیون دُز واکسن هستیم. امروز ۴۰ میلیون دُز به صورت قطعی تأمین شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: در برنامه دولت اعلام کردیم همه مردم واکسینه شوند و با قوت این کار دنبال خواهد شد. مردم هم همت خوبی دارند و تقریبا صف‌ها منتفی شده و این کار باید با شتاب بیشتری انجام شود و هر نوع اقدامی مانند بازگشایی مدارس در گرو این است که زودتر واکسینه شدن را دنبال کنیم و در حد قابل قبولی بگوییم مردم واکسینه شده‌اند.

 
وعده‌های داده شده در حوزه مسکن باید انجام شود

وی با تأکید بر اینکه در حوزه مسکن وعده‌های که داده شده باید انجام شود، افزود: ما در سال حدود ۲ میلیون مسکن نیازمندیم. مجلس هم قانون دارد و بافت‌های فرسوده باید درست شود و دولت در بخشی از این موضوع خودش مسکن می‌سازد و در بخشی هم تسهیلات پرداخت می‌کند.

رئیس جمهور گفت: اصلی‌ترین موضوع در مسکن، زمین است که باید آماده سازی شود. مسکن جزو موارد پیشتاز و پیشران اقتصاد است که خیلی صنایع را با خود همراه می‌کند. من روز اول دولت، این موضوع را به وزیر مکلف کردم و وی هم با قدرت و حساسیت دارد دنبال می‌کند. بعضی در این مورد تردید نکنند.

شرط ما در دولت فساد ستیزی برای همه مدیران است

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در مورد مبارزه با فساد در دولت بیان کرد: من در روز اول دولت به همه همکاران گفتم منافذ و بسترهای فساد را در دولت شناسایی کنند. قبل از شروع دولت هم به کارگروهی گفته بودم که این موضوع را پیگیری کنند و منشوری در این باره ایجاد شود که این منشور آماده خواهد شد. شرط ما در دولت فساد ستیزی برای همه مدیران است. همه مدیران باید خود را پاسخگو بدانند. یکی از آسیب‌ها در این مدت اعتماد مردم است و ما باید اعتماد آسیب دیده را اصلاح کنیم و صادق‌الوعد باشیم.


مسئولان در هر سطحی بدانند باید با مردم ارتباط داشته باشند
 
رئیس جمهور با بیان اینکه مردمی بودن یک محوری است که همواره باید مورد توجه دولت و مسئولان باشد، گفت: مردم باید دولت را از خودشان بدانند. من سعی کرده‌ام در هر جایی که بودم ارتباط خود با مردم را حفظ کرده‌ام. من در این دو استانی که رفتم سعی کردم در بخشی از سفر با مردم ارتباط داشته باشم. این از این حیث بوده که مسئولان در هر سطحی بدانند باید با مردم ارتباط داشته باشند.

 

برای تأمین کالا‌های اساسی مشکلی نداریم

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی درباره اینکه که دولت در شرایط بدی کشور را تحویل گرفت و چه اقدامات قابل ملاحظه‌ای انجام شده است؟ گفت: روحیه من گله‌گذاری نیست. همه شرایط کشور را می‌دانند. من با عنایت خداوند و مشارکت مردم به موفقیت دولت امیدوارم و بدون تردید گشایش‌هایی هم انجام می‌شود.

وی بیان کرد: من نمی‌خواستم اول کار، مردم را در مورد کالا‌های اساسی نگران کنم و اکنون با اقداماتی که انجام شده است دیگر نگرانی برای کالاهای اساسی نداریم.

رئیس‌جمهور گفت: مردم وضعیت تورم و گرانی را می‌دانند و این به تصمیماتی که از قبل گرفته شده به تورم و رشد نقدینگی و ... برمی‌گردد. تیم اقتصادی دولت شبانه روز کار می‌کند تا آرامش به بازار برگردد.

 
ایران از استقرار دولت مردمی در افغانستان حمایت می‌کند
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان مسئله افغانستان نشان داد که حضور آمریکا در هیچ جای دنیا امنیت ساز نیست، افزود: افغانستان با ظلم آمریکایی‌ها جراحت بزرگی برداشته است. حضور آمریکایی‌ها موجب تضییع حقوق بسیاری از افغانستانی‌ها شده است.

وی بیان کرد: راهکار افغانستان این است که دولتی در افغانستان حاکم شود که با رأی و اراده مردم افغانستان باشد ما از دولتی که برخواسته از مردم افغانستان باشد حمایت می‌کنیم. امنیت افغانستان امنیت ماست و اولویت ما ارتباط با همسایگان است.

مذاکره، باید نتیجه‌محور باشد

رئیس‌جمهور درباره مذاکرات وین و پرونده هسته‌ای کشورمان گفت: ما ابایی از مذاکره نداریم اما گفت‌وگو با فشار چه نوع گفت‌وگویی است؟ من قبلا گفته ام گفت و گو و مذاکره در دستور کار دولت است. آنچه ما دنبال آن هستیم رفع تحریم‌هاست و ما از منافع ملت یک قدم عقب‌نشینی نخواهیم کرد. مذاکره، باید نتیجه‌محور باشد، نه «گفت‌وگو برای گفت‌وگو» و نه «مذاکره برای مذاکره».
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۵۹°    ۲۲.۹۹°