انتخاب استاندار خوزستان در جلسه امروز هیئت دولت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 04 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۵۳۶۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵
هیئت وزیران در جلسه امروز خود به صادق خلیلیان به سمت استاندار منتخب خوزستان رأی اعتماد دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وی دارای مدرک کارشناسی خاکشناسی از دانشگاه شهید چمران اهواز و همچنین کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی و دکترای اقتصاد منابع طبیعی از دانشگاه تربیت مدرس است.

از سوابق مدیریتی و اجرایی آقای خلیلیان می‌توان به معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی و عضو شورای بیمه مرکزی کشور به عنوان نماینده این وزارتخانه در دولت نهم و نیز وزیر جهاد کشاورزی و عضو شورای پول و اعتبار در دولت دهم اشاره کرد.

در ادامه جلسه، هیئت وزیران تعدادی از پیشنهاد‌های دستگاه‌های اجرایی را بررسی و به تصویب رساند.

تعیین وزرای منتخب هیئت وزیران در شورای پول و اعتبار
هیئت دولت به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به استناد ماده (۱۵) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، وزرای جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی را به عنوان وزیران منتخب عضو شورای پول و اعتبار تعیین کرد.

موافقت دولت با لایحه تصویب آئین نامه بین المللی شناور‌های تندرو ۲۰۰۰
هیئت وزیران در جلسه امروز همچنین با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر آئین نامه بین المللی شناور‌های تندرو ۲۰۰۰ موضوع قطعنامه‌های کارگروه ایمنی دریانوردی سازمان بین‌المللی دریانوردی موافقت کرد.

آئین‌نامه مذکور در ابتدا با هدف ایجاد قوانین و مقررات بین‌المللی برای کشتی‌های خاص با سرعت بالا (تندرو) در سال ۱۹۹۴ توسط سازمان بین‌المللی دریانوردی، تصویب و از ۱۹۹۷ اجرایی شد و اجرای آن برای شناور‌های ساخته شده بعد از تاریخ یکم جولای سال ۲۰۰۲ سطح ایمنی شناور‌های خاص دارای سرعت بالا را افزایش و ریسک‌های عملیاتی برای حفظ تعادل و آسیب‌های سازه‌ای آن‌ها را تا حد قابل قبولی کاهش داد.

این آئین نامه شامل الزاماتی برای طراحی و ساخت، تجهیزات موردنیاز و شرایط عملیات و تعمیر و نگهداری شناور‌های تندرو است که در سطح بین‌المللی فعالیت دارند. هدف اصلی از این آیین‌نامه، تأمین ایمنی در سطح برابر با کشتی‌های معمولی است که به موجب کنوانسیون بین‌المللی نجات جان اشخاص در دریا ۱۹۷۴ (سولاس ۱۹۷۴) و کنوانسیون بین‌المللی خط شاهین کشتی ۱۹۶۶ باید از طریق استاندارد‌های ساختاری و تجهیزاتی و کنترل‌های عملیاتی دقیق تأمین گردد.

لایحه موافقت‌نامه بین ایران و مجمع مجالس آسیایی در رابطه با حقوق، مزایا و مصونیت‏ های دبیرخانه دائمی مجالس آسیایی
هیئت وزیران در ادامه جلسه امروز به پیشنهاد وزارت امور خارجه، لایحه موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و مجمع مجالس آسیایی در رابطه با حقوق، مزایا و مصونیت‏ های دبیرخانه دایمی مجالس آسیایی را به تصویب رساند.

مطابق این لایحه، موافقت‌نامه مورد اشاره، مشتمل بر یک مقدمه و ۱۴ ماده، تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود. همچنین ارجاع اختلافات موضوع ماده (۱۳) این موافقت‌نامه به داوری توسط دولت جمهوری اسلامی ایران منوط به رعایت قوانین ومقررات مربوط است.

اصلاح مصوبه دولت درخصوص تعیین حدود انتشار امواج و پرتو‌های یون‌ساز و غیریون‌ساز
اعضای دولت به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور و به منظور تامین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی، مصوبه مربوط به تعیین حدود انتشار امواج و پرتو‌های یون‌ساز و غیریون‌ساز، موضوع ماده (۳۰) قانون هوای پاک را اصلاح کرد.

بر این اساس، حدود پرتو‌های یون ساز در هوای آزاد، مطابق ماده (۲۲) قانون حفاظت در برابر اشعه و ماده (۲۳) الحاقی آیین نامه اجرایی قانون حفاظت در برابر اشعه و در چهارچوب مقررات آژانس بین‌‍المللی انرژی اتمی، توسط سازمان انرژی اتمی ایران با همکاری دستگاه‌های مندرج در تبصره موضوع ماده (۳۰) قانون هوای پاک، تنظیم و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۹۹°    ۱۱.۹۹°