واسطه‌هایی که مرکبات کال را خوش رنگ می‌کنند!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۴۴۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار گفت: برخی از واسطه‌ها، نارنگی کال را در گرمخانه تحت فشار گاز اتیلن قرار داده و باعث تغییر رنگ آن می‌شوند تا تازه و رسیده به نظر برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار با حضور در برنامه «گفتگوی ۱۸:۳۰» درباره اختلاف ۴۰ درصدی قیمت میوه در میادین میوه‌وتره‌بار و سطح کشور گفت: هم‌اکنون حدود ۶۷ قلم انواع میوه‌جات، سبزیجات و صیفی‌جات در میادین میوه و تره‌بار موجود است که به تناسب نوع و کیفیت قیمت آنها در بازار از ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان است.

وی افزود: در حال حاضر انبه با قیمت ۳۵ هزار تومان گران‌ترین میوه میادین میوه و تره‌بار است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار گفت: طبق قانون نظام صنفی مغازه‌داران می‌توانند میوه و تره بار خریداری شده به‌صورت عمده از میادین را نهایتا با ۳۵ درصد سود به مصرف کننده عرضه کنند.

دارایی‌نژاد با بیان اینکه میادین میوه و تره‌بار تحت‌نظر شهرداری و مغازه‌های سطح شهر زیرنظر اتاق اصناف فعالیت می‎کنند، افزود: طبق مصوبه، میادین میوه و تره‌بار باید با ۱۵درصد سود میوه را به مصرف کننده عرضه کند.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار گفت: برخی از واسطه‌ها، نارنگی کال را در گرمخانه تحت فشار گاز اتیلن قرار داده و باعث تغییر رنگ آن می‌شوند تا تازه و رسیده به نظر برسد. نارنگی باید روی درخت و در زمان مناسب برسد تا رنگ و عطر طبیعی داشته باشد.

وی بیان کرد: پارسال هم چنین تخلفی صورت گرفت که تذکر داده شد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار با گلایه از عملکرد ضعیف تعاونی‌های روستایی گفت: از معدود کشورهایی هستیم که چهار فصل میوه داریم و تنها کشوری هم هستیم که هیچ برنامه‌ای نداریم. تعاونی‌های روستایی تشکیل شدند تا بار کشاورز را از مزرعه بگیرد و دست اول به دست میادین میوه‌وتره‌بار برساند اما تعاونی‌های روستایی کجا هستند؟!

احمد جعفری‌نسب، مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران گفت: تا کنون بازرسان صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی گزارشی درباره اختلاف ۴۰ درصدی قیمت میوه در میادین میوه‌وتره‌بار و سطح کشور و نارنگی‌های رنگ‌آوری شده به سازمان تعزیرات ارائه نکرده‌اند.

وی افزود: تعریفی از مشخصات میوه درجه یک و دو وجود ندارد و باعث می‌شود که قیمت‌ها سلیقه‌ای عرضه شود و این مشکلی است که باید رفع شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۵.۹۹°