آمادگی برای المپیک ۲۰۲۴ از همین امروز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 02 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۴۴۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹
رئیس مجلس در دیدار ورزشکاران مدال آور المپیک گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید از هم اکنون تابلوی زمان‌بندی خود را برای بازی‌های آسیایی و المپیک روشن کرده و هر شخصی با مسئولیت مشخص اقدامات لازم را انجام دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار امروز (دوشنبه، ۱۵ شهریور) با ورزشکاران مدال‌آور المپیک ضمن تقدیر از تلاش‌های ورزشکاران گفت: ورزش خاستگاه عمومی و اجتماعی و به دور از مباحث سیاسی، حقوقی و مذهبی است و باید با سرمایه گذاری‌های لازم کار را به درستی دنبال کرد تا نتایج خوبی را به دست آورد، در محدودیت‌های مالی و محیطی می‌توان با دقت در برنامه‌ریزی، ضعف‌ها را جبران کرد.

وی ادامه داد: مجموعه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید از هم اکنون تابلوی زمانبندی خود را برای بازی‌های آسیایی و المپیک در مقابل جوانان و مردم روشن کرده و هر شخصی با مسئولیت مشخص اقدامات لازم را انجام دهد.

تابلوی زمان بندی آمادگی برای المپیک ۲۰۲۴ باید از همین امروز روشن شود

رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: مجموعه وزارت ورزش باید در عرصه برنامه ریزی خود تمرکز و اولویت را در رشته‌هایی با سابقه درخشان و مدال آور قرار دهد. البته نه به گونه‌ای که به سایر رشته‌ها توجهی نشود، اما در یک مدیریت درست و اصولی، اولویت بندی بسیار موثر است.

قالیباف با اشاره به حمایت مجلس از حوزه ورزش در زمینه قانونگذاری اظهار کرد: تدوین و تصویب برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه پیش رو است و باید برای حل مشکلات دست و پاگیر در حوزه قهرمانی، برنامه ریزی و قوانین لازم را تصویب کرد. البته در حوزه امنیت شغلی و رفاهی قهرمانان ورزشکار نیز مجلس به دنبال ایجاد قوانین موثر است تا ثبات و آرامش روحی را در میان این ورزشکاران ایجاد کند.

تابلوی زمان بندی آمادگی برای المپیک ۲۰۲۴ باید از همین امروز روشن شود

وی با اشاره به گزارش رئیس کمیته ملی المپیک درخصوص نقاط ضعف و قوت و تعداد مدال‌های کسب شده از سوی ورزشکاران ایرانی گفت: در زمان پذیرش یک مسئولیت باید دقت کنیم که ما مسئول ضعف‌ها هستیم و باید به سمت جبران آن پیش برویم. نباید همگان از موضع اپوزیسیون نسبت به وجود موانع و مشکلات و ضعف‌ها در حوزه ورزش صحبت کنیم، بلکه باید به سمت حل این موانع گام برداریم.

رئیس قوه مقننه کشور بیان کرد: نامعلوم بودن زمان برگزاری بازی‌های المپیک به دلیل شیوع بیماری کرونا در دنیا، بر روحیه ورزشکاران تأثیر منفی گذاشته بود، اما آنها در این بازی‌ها تلاش کردند تا موفقیت کسب کنند. شرایط اقتصادی یکی دیگر عوامل تأثیرگذار در روند هر کاری به ویژه حوزه ورزش است و نباید ورزشکاران مدال آور و قهرمان ما دغدغه مسائل مالی داشته باشند.

تابلوی زمان بندی آمادگی برای المپیک ۲۰۲۴ باید از همین امروز روشن شود

قالیباف افزود: در دوران کاری خود با ورزش سروکار داشتم، حقیقتاً ورزش حوزه‌ای منحصربه‌فرد با ابعاد معنوی و مادی است، ورزش صنعت و پدیده‌ای است که با رشد و قدرت اقتصادی کشور‌ها رابطه مستقیم دارد، حتی ورزش در حوزه آسیب‌های اجتماعی، انسجام ملی، فرهنگی و سیاسی یک کشور بسیار اثرگذار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های ورزش آن است که می‌توان با کمترین هزینه، بیشترین بهره را برد، گفت: این موضوع را با تمام وجود درک کرده‌ام، ابتدا به دلیل علاقه فردی ورزش را دنبال می‌کردم، اما بعد از آن با حضور در حوزه‌های مدیریتی و تخصصی با هدف ایجاد رشد، عزت، انسجام ملی، تربیت و آموزش و نشاط در جامعه، حوزه ورزش را پیگیری کردم. در دوره من در شهرداری ده‌ها سالن ورزشی در محله‌های مختلف کلانشهر تهران احداث و افتتاح شد.

تابلوی زمان بندی آمادگی برای المپیک ۲۰۲۴ باید از همین امروز روشن شود

وی با بیان اینکه طی این سال‌ها در هر حوزه‌ای که خدمت کردم از ورزش غفلت نکردم، گفت: بعد از دوران دفاع مقدس در دوره حضور خود در بسیج، به نقش ورزش همگانی و حرفه‌ای به ویژه در برخی رشته‌ها که با فرهنگ ما عجین شده پی بردم، امروز ما در برخی از رشته‌های ورزشی حرف اول را زده و افتخارآفرینی داریم.

قالیباف ادامه داد: من در زمان حضور در نیروی انتظامی با راه اندازی و گسترش رشته‌های ورزشی در باشگاه‌های پاس، موجب مدال آوری و رتبه آوری این باشگاه ورزشی در کشور شدم. شهید میثمی که طلبه‌ای مخلص و نماینده امام راحل در قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بود همیشه در دوران دفاع مقدس و در جریان کمبود تجهیزات نظامی اعلام می‌کرد که انسان تنها عنصر تأثیرگذار و سرنوشت ساز در نبردهاست و این موضوع اکنون باید در حوزه ورزش نیز مدنظر قرار گیرد.

تابلوی زمان بندی آمادگی برای المپیک ۲۰۲۴ باید از همین امروز روشن شود

رئیس نهاد قانونگذاری کشور گفت: مشکلات در حوزه ورزش بسیار است، اما اراده ورزشکاران می‌تواند بر تمامی این موانع غالب شود. فرد فرد شما مدال آوران و ورزشکاران بعد از خدا، باید بر اراده فردی خودتان تکیه کنید و ما مسئولان نیز موظفیم تجهیزات، زیرساخت‌ها را فراهم و موانع را از سر راه برداریم، زیرا شرایط کنونی پسندیده قهرمانان مدال آور ما نیست.

وی ادامه داد: ما کمبود‌های اقتصادی را با گوشت و پوست خود لمس می‌کنیم، اگر چه همیشه معتقد بودم در اقتصاد ما، کمبود وجود ندارد، بلکه ضعف مدیریتی مسائل کنونی را به وجود آورده است و با مدیریت و برنامه ریزی درست می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

قالیباف خطاب به مدال آوران المپیک تصریح کرد: شما چه در زمانی که پرچم کشورمان را بالا می‌برید و چه در دوره‌ای که از ورزش قهرمانی دور می‌شوید، روحیه پهلوانی همیشه در وجود شما و جامعه باقی می‌ماند و مردم قدردانی شما بوده و هستند. حتما به سهم خود به عنوان نماینده مردم در مجلس تا حد توان به دنبال ساماندهی مشکلات حوزه ورزش هستم و از فراکسیون ورزش و کمیسیون فرهنگی مجلس نیز می‌خواهم تا در زمان بررسی برنامه هفتم توسعه، حوزه ورزش را مدنظر قرار داشته باشند.

تابلوی زمان بندی آمادگی برای المپیک ۲۰۲۴ باید از همین امروز روشن شود

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با کابینه دولت سیزدهم به آنها توصیه فرموده‌اند که برنامه‌های و قول‌های خود را اجرایی کرده و برای آن‌ها زمانبندی اعلام کنید. در زمان حضور خود در شهرداری تهران در آغاز کلنگ زنی هر طرح و پروژه‌ای تابلویی از زمانبندی تکمیل و پایان آن طرح را نصب کرده و براساس آن پیش می‌رفتیم.

وی با تأکید بر اهمیت و توسعه ورزش بانوان در کشور گفت: باید برای سلامت و قهرمانی بانوان کشور تلاش کرد. در دوره حضور من در شهرداری در راستای توجه جدی به ورزش بانوان، سالن‌های ورزشی در محله‌های مختلف احداث شد، بنابراین در حوزه قهرمانی می‌توان با هدفگذاری درست و اصولی حرکت کرده تا به بهترین نتایج دست یافت.

تابلوی زمان بندی آمادگی برای المپیک ۲۰۲۴ باید از همین امروز روشن شود

در این نشست سجادی وزیر ورزش و جوانان، فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس، راستینه رئیس کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و رؤسای فدراسیون‌های ورزشی حضور داشتند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰.۷۹°    ۲۴.۹۹°