اعتماد عمومی هموطنان به واکسیناسیون کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۵۴۶۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۶
دکتر سید عباس متولیان متخصص اپیدمیولوژی گفت: بر اساس پژوهشی که درباره اعتماد به واکسیناسیون در سراسر کشور صورت گرفت، اکنون ۸۰ درصد هموطنان مایل به تزریق واکسن هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "سید عباس متولیان" اپیدمیولوژیست در گفتگو با "تیتر امشب" روند واکسیناسیون علیه ویروس کووید ۱۹ در کشور را نسبت به جمعیت جهان کمتر از نصف متوسط جهانی اعلام کرد و گفت: از ۲۲۰ میلیون نفر افرادی که در جهان به پاندمی کووید ۱۹ مبتلا شده اند بیش از ۴ و نیم میلیون نفر جان باخته اند.

او افزود: در کشور ما نیز تعداد جانباختگان نسبت به جمعیت کشور دو برابر متوسط جهانی است.
متولیان افزود: بر اساس نظر سنجی‌های انجانم شده بیش از ۸۰ درصد از هموطنان درباره تزریق واکسن کرونا ابراز تمایل کرده اند.
او از پدیده ای به نام "تردید واکسن" نام بردد و به اهمیت واکسن اشاره کرد و گفت: عوامل مختلفی بر رضایت مردم در پذیرش واکسن دخالت دارد. در حال حاضر واکسن و ماسک دو نیازی است که مردم به آن نیاز دارند.
اپیدمیولوژیست گفت: وزارت بهداشت با تحویل واکسن به دانشگاهها گروههای صنفی هم پوشش واکسن داده شده است و روزانه به تزریق یک میلیون دُز خواهد رسید.
 
او توصیه کرد هیچ یک از واکسن های وارداتی عارضه جدی ای ندارند.
دکتر "شاه عباسی" رئیس بیمارستان فیاض بخش گفت: در پیک پنجم روند نزولی کاهش تعداد بستری شدگان به بیماری کرونا ادامه یافته است و یکی از بخش های بیمارستان به شرایط عادی بازگشته و از بیماران کرونایی تخلیه شده است.
دکتر "طالب پور" رئیس بیمارستان سینا گفت: منحنی پیک پنجم از ۱۰ روز گذشته رو به کاهش است. در حال حاضر ۱۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان سینا بستری هستند.

او بیشترین مشکل بیمارستان را نداشتن پرستار بخش ICU اعلام کرد و گفت: هیچ یک از بیماران کرونایی فوت شده در بیمارستان واکسن را دریافت نکرده بودند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۵.۹۹°