بازدید اسلامی از سایت هسته‌ای کرج
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۵۴۶۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
رئیس سازمان انرژی اتمی امروز از بخش‌های مختلف سایت هسته‌ای کرج بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از بخش‌های مختلف سایت هسته‌ای کرج بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی جمعی از معاونان و مدیران سازمان و پروژه‌های صنعت هسته‌ای کشور در سایت هسته‌ای کرج انجام شد، اسلامی از مرکز شتاب‌دهنده سیکلوترون، هاتسل، مرکز تولید و توسعه رادیوداروهای سیکلوترون و آزمایشگاه‌های مربوطه و همچنین مراکز کشاورزی هسته‌ای و پروژه‌های در حال انجام و مرکز ملی یون درمانی به طور مبسوط بازدید کرد.

بازدید اسلامی از سایت هسته‌ای کرج

معاون رئیس‌جمهور در بازدید از پروژه‌های تولید رادیوداروها با تأکید بر لزوم افزایش مزیت‌های اقتصادی و راهبردی محصولات صنعت هسته‌ای، به نکاتی در خصوص میزان تولید و نسبت آن با مصرف داخلی اشاره کرد.

وی در بازدید از فعالیت‌های پژوهشکده کشاورزی هسته‌ای با اشاره به اهمیت فعالیت‌های کشاورزی هسته‌ای و دستاوردهای دانشمندان سازمان انرژی اتمی در حوزه کشاورزی، گفت: محصولات، ارقام جدید و نوآوری‌ها باید تبدیل به مزیت اقتصادی در صنعت هسته‌ای شوند؛ این امر نیز مستلزم این است که سازوکاری دقیق و تخصصی برای آن تعریف شود تا مردم و تولیدکنندگان بتوانند از این پروژه‌ها و دستاوردهای ملی نفع لازم را ببرند.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: در حال حاضر کشاورزان ما به دلیل عدم پیاده‌سازی شیوه‌های مدرن صنعتی شدن کشاورزی از روش‌های سنتی در تولید محصولات کشاورزی استفاده می‌کنند. برای رفع این موضوع مهم، پروژه‌های صنعت هسته‌ای باید در زمینه ترویج و گسترش کشاورزی مدرن تعریف شوند و حرکت کنند. از جمله موضوعات مهم در این حوزه می‌توان به تولید ارقام برنج در کشور اشاره کرد که تولید داخلی ما کمتر از نیاز کشور است و باید به اندازه‌ای تولید افزایش یابد که این مشکل در کشور برطرف شود و بتوانیم قطب صادرات در این حوزه باشیم.

بازدید اسلامی از سایت هسته‌ای کرج

اسلامی از پروژه مرکز ملی یون درمانی بازدید کرد و مسئولان پروژه روند پیشرفت کار و اقدامات انجام شده و در حال انجام را تشریح کردند.

وی با تأکید بر سرعت بخشیدن به پروژه و پیشرفت کار مطابق با زمانبندی تعریف شده، توصیه‌هایی در خصوص تربیت نیروی انسانی، اولویت تهیه تجهیزات و دیگر امور مرتبط مطرح کرد.

هم‌اکنون رادیوداروهای ارزشمندی نظیر تالیوم، گالیوم، کریپتون 81 و FDG از طریق شتابدهنده سیکلوترون این مرکز در حال تولید است. همچنین در بخش کشاورزی هسته‌ای کشت از طریق بافت گیاهی و تکثیر در گلخانه و تهیه ارقامی جدید از برنج و دیگر نباتات و مبارزه با آفات مختلف از مهمترین پروژه‌های این مرکز هستند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶.۹۹°    ۲۶.۹۹°