دولت سیزدهم را سکوی پرتاب تعاون می‌کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۴۹۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر مبارزه با فساد با توسعه تعاونی‌ها گفت: دولت سیزدهم را سکوی پرتاب تعاون می‌کنیم و محور کار‌های اساسی مانند مقررات زدایی هم توسعه تعاونی‌هاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای حجت‌الله عبدالملکی در مراسم تجلیل از تعاونی‌های برتر و ملی و افتتاح همزمان ۲۶۸ طرح تعاونی در سراسر کشور گفت: چه در بخش تولید و چه در موضوع خدمات تعاونی مبنی عقلی دارد و تعاون در کشور ما صاحب مبنای قانونی است.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: مردمی بودن، عدالت بنیان، دانش بنیان، درون زا و برون گرا بودن پنج رکن تعاون است و تعاونی همان مردمی بودن در قالب فعالیت‌ها عادلانه و تعاونی نماد درون زا بودن اقتصاد محسوب می‌شود.
 عبدالملکی گفت: دو مولفه دانش بنیان بودن و برون گرا بودن و نوآوری هم اگر اضافه شود، بهره‌وری به صورت تصاعدی بالا می‌رود.
 وی افزود: اصل فعالیت‌های اقتصادی در هر بخش باید تعاونی باشد و محور را باید تعاون قرار دهیم اگر این اتفاق رخ نداد به سراغ بخش خصوصی و دولتی برویم اگر این رویکرد را داشته باشیم قطعا به اهدافی مدنظر مانند سهم ۲۵ درصدی تعاون می‌رسیم؛ قالب اصلی در کار‌های دانش‌بنیان باید تعاونی باشد اگر این اتفاق افتاد حمایت‌های ویژه دولتی در قالب تعاون قرار می‌گیرد و در دولت سیزدهم این کار را رقم می‌زنیم.
 عبدالملکی گفت: محور کار‌های اساسی مانند مقررات زدایی هم تعاونی است و باید ببینیم کدام مقررات مانع تعاون است؛ دولت سیزدهم را سکوی پرتاب تعاون می‌کنیم تا بخش تعاون را از مظلومیت در بیاوریم ما از فرصت ادغام وزارت‌خانه‌ها به نفع تعاون استفاده نکردیم.
وزیر تعاون افزود: بخش کار و رفاه اجتماعی می‌توانست با هماهنگی به تعاون کمک کند در این دولت از ظرفیت‌ها برای توسعه و پیشرفت بخش تعاون استفاده می‌شود.
 
عبدالملکی در حاشیه آئین تجلیل از تعاونی‌های برتر ملی گفت: ۲۶۸ طرح تعاونی به ارزش ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان امروز به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح کردیم.وی افزود: بخش تعاون مهم است و اولویت ما در دولت سیزدهم بخش تعاون خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۷۹°    ۲۵.۹۹°