موفقیت دو ناو تمام ایرانی در ماموریت آب های بین المللی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۵۵۳۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش اعلام کرد: ناوشکن تمام ایرانی سهند و ناوبندر مکران توانستند آب‌های بین المللی و محیط خشن اقیانوس وحشی جهان (اطلس) را با موفقیت طی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر دریادار شهرام ایرانی در برنامه تیتر امشب گفت: ناوگروه ۷۵ متشکل از ناوبندر مکران و ناوشکن سهند وارد آب‌های سرزمینی شدند و طی چند روز آینده پهلو خواهند گرفت.

او افزود: این ناوگروه بیش از ۴ ماه در این ماموریت موفق بوده است، ناوشکن تمام ایرانی سهند و ناوبندر مکران بیش از ۴۵ هزار کیلومتر مسیر را در اقیانوس‌ها و دریا‌ها طی کرده اند.

فرمانده نیروی دریایی تصریح کرد: این ناوگروه از اقیانوس هند، اطلس جنوبی و شمالی عبور کرده است.

او گفت: ماموریت ناوگروه هفتاد و پنجم نشان داد نیروی دریایی ارتش در اوج خودباوری و توانمندی به سر می‌برد و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در عرصه جهانی به دنیا نشان می‌دهد. ناو شکن سهند با علم، دانش، صنعت و تکنولوژی داخلی ساخته شده است و از نسل ناوشکن جماران است و تجهیزات آن به روز شده است و هیچکس فکر نمی‌کرد مسافتی‌های طولانی را بتواند طی کند.
 
دریادار شهرام ایرانی در خصوص دستاوردهای این ناوگروه توضیح داد:


فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش پیام ناو گروه ایرانی به کشور‌هایی که از مرز آن‌ها عبور کردند را "ما می‌توانیم" عنوان و خاطرنشان کرد: گرچه در تحریم و یا تهدید باشیم؛ با خودباوری و روحیه جهادی و انقلابی می‌توانیم هر ماموریتی را در هرجای دنیا به فرمان فرمانده معظم کل قوا انجام دهیم.
 
او در ادامه حضور ایران در دریا‌ها را عامل ایجاد امنیت برای همگان عنوان و تصریح کرد: توان رزمی با موفقیت در دریا‌ها ارتقا می‌یابد و برای دریانوردان ایرانی که در عرصه دریا به تجارت مشغول هستند، نقطه اتکا است.

او در خصوص جزئیات رونمایی از نخستین موتور دریایی تمام ایرانی هم گفت:


دریادار شهرام ایرانی در تشریح تفاوت نیروی دریایی سال ۱۳۶۸ با نیروی دریایی ۱۴۰۰ گفت:
 
 
 
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۹۹°    ۱۵.۹۹°