اولویت اول استان خوزستان کنترل کرونا و نرخ بالای بیکاری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 04 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۶۶۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
استاندار جدید خوزستان با اشاره به اینکه مهمترین اولویت استان در شرایط فعلی کنترل بیماری کرونا و نرخ بالای بیکاری است، گفت: خوزستان دارای مشکلات مختلفی است، اما قطعا تسلیم مشکلات و وضعیت موجود نخواهیم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور "صادق خلیلیان"، استاندار جدید خوزستان، گفت:یک برنامه پنج ساله برای خوزستان تدوین کرده ایم و با احصاء مشکلاتی که با آن درگیر هستیم قادر خواهیم بود مشکلات اصلی و اولویت دار استان را حل و فصل کنیم.

خلیلیان مهمترین اولویت‌های کاری در دوره جدید را بیکاری، اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان، آب و خاک، فاضلاب، مهار و هدایت آب‌های سطحی و ریزگرد‌ها بیان کرد.

وی گفت: توسعه متوازن و مدرنیزاسیون شهر‌ها و روستا‌ها (هوشمندسازی) خوزستان را نیز از اولویت‌های کاری استانداری خواهد بود.

خلیلیان مسئولیت خود به عنوان استاندار جدید خوزستان را بسیار سنگین خواند و اولویت‌های فعلی استان را موضوع کنترل بیماری کرونا، انجام کامل واکسیناسیون عمومی استان تا پایان آبان ماه و همچنین کم کردن نرخ بالای بیکاری عنوان کرد.

وی با اشاره به اظهارات رئیس جمهوری در جلسه رای اعتماد هیات دولت به استاندار جدید خوزستان مبنی بر غیرقابل قبول بودن وضعیت نرخ بیکاری در استان گفت: خوزستان از ظرفیت‌های اقتصادی بسیار بالا و از منابع خدادادی مانند نفت برخوردار است، اما در عین حال دومین استان کشور در زمینه برخورداری از نرخ بالای بیکاری است.

صادق خلیلیان با بیان اینکه خوزستان ۱۴ درصد مواد غذایی کشور را به واسطه تولید محصولات کشاورزی متعدد تامین می‌کند افزود: برهمین اساس ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری بخش کشاورزی در خوزستان باید با جدیت دنبال شوند که این موضوع در کاهش نرخ بیکاری استان تاثیرگذاری بسیار زیادی خواهد داشت.

استاندار جدید خوزستان هدف گذاری صحیح در بخش تولیدات صنعتی و کشاورزی برای حفظ، تقویت و ایجاد بازار‌های صادرات را ضروری دانست و گفت: مسیر توسعه استان در گرو بهبود فضای کسب و کار و تعامل با کشور‌های همجوار و همچنین ایجاد بازار‌های جدید صادراتی به خصوص کشور‌های عضو اتحادیه اوراسیا است.
 
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه کشور در آستانه تدوین برنامه توسعه هفتم و بودجه ۱۴۰۱ است گفت: تلاش می‌شود تا مسیر توسعه استان را با چشم انداز پنج ساله آینده ترسیم کند که برای تصویب به هیات دولت تقدیم خواهد شد.

خلیلیان همچنین در خصوص تکمیل طرح آبرسانی غدیر گفت: این پروژه سال‌های زیادی است که همچنان نیمه تمام مانده است و در صورت بهره برداری کامل از آن آب شرب بخش زیادی از مناطق استان تامین و پایدار خواهد شد.
 
او افزود: انتظار می‌رود تا پایان سال ۱۴۰۵ با کمک دولت، تمامی شهر‌ها و روستا‌های استان از آب شرب پایدار و با کیفیت برخوردار شوند.
 
استاندار جدید خوزستان تصریح کرد: موضوع تسهیل در امر ازدواج جوانان نیز مسئله بسیار مهمی است که قطعا در برنامه ریزی‌های مدیریت ارشد استان خوزستان مورد توجه قرار دارد.

صادق خلیلیان اولین استانداری است که روز یکشنبه هفته جاری توسط هیات دولت سیزدهم تایید و برای تصدی استانداری خوزستان انتخاب شد.

آیین تکریم و معارفه استاندار خوزستان امروز پنجشنبه با حضور"احمد وحیدی" وزیر کشور و مدیران اجرایی و اداری خوزستان در سالن آیت الله خامنه‌ای مجتمع فرهنگی فجر اهواز برگزار شد.
در این آیین از خدمات هفت ماهه قاسم سلیمانی دشتکی استاندار پیشین خوزستان نیز قدردانی شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۶.۹۹°