ادامه حملات سایبری به سازمان ملل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۶۸۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
سازمان ملل متحد بامداد امروز جمعه، تأکید کرد که در اوایل امسال قربانی حمله سایبری شده و حملات برای نفوذ ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما می‌توانیم تأیید کنیم که مهاجمان ناشناس در آوریل ۲۰۲۱ توانستند به بخش‌هایی از زیرساخت‌های سازمان ملل نفوذ کنند.

وی افزود: این حمله قبل از اطلاع رسانی ما توسط شرکت ذکر شده در مقاله بلومبرگ شناسایی شده بود و اقدامات اصلاحی برای کاهش تأثیر این نفوذ از قبل برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست.

اگرچه سازمان ملل متحد اعلام کرد که در حال انجام اقداماتی برای پاسخ به حادثه امنیت سایبری است، اما دوجاریک خاطرنشان کرد که بحران هنوز به پایان نرسیده است.

دوجاریک گفت: سازمان ملل متحد اغلب مورد حملات سایبری قرار می‌گیرد. ما همچنین می‌توانیم تأیید کنیم که حملات بیشتری شناسایی شده و به آنها پاسخ داده می‌شود که مربوط به نفوذ قبلی است.

واکنش دوجاریک در حالی بیان می‌شود که بلومبرگ شامگاه دیروز پنجشنبه، گزارش کرد که در اوایل امسال یک گروه هکری ناشناس به شبکه‌های سازمان ملل نفوذ کرده و اطلاعات حساسی را به سرقت برده است.

حملات سایبری و نفوذ به شبکه‌های سازمان ملل توسط شرکت امنیت سایبری رسکیوریتی کشف شده است.

براساس گزارش شرکت رسکیوریتی نفوذ هکر‌ها به شبکه‌های سازمان ملل متحد در ۵ آوریل(۱۶ فروردین) رخ داد و تا ۷ آگوست(۱۶ مرداد) پابرجا بوده است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °