بیش از ۱۳۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۵۶۸۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در استان تهران را بیش از ۱۳۰ مرکز اعلام کرد و گفت: روزانه حدود ۱۰۰ هزار دُز واکسن تزریق می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 جلیل کوهپایه‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: واکسیناسیون روزانه در تهران تا ۳۰۰ هزار دُز قابل افزایش و به عبارتی هر سه تا چهار روز می‌توان به حدود یک میلیون شهروند تهرانی واکسن کرونا تزریق کرد.
 
وی مهمترین شرط رسیدن به این هدف را تأمین واکسن مورد نیاز اعلام کرد و افزود: با افزایش ساعات کار مراکز تجمیعی و بهره‌گیری کامل از ظرفیت‌های مراکز واکسیناسیون موجود، به این هدف مهم دست خواهیم یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، موضوع اصلی شتاب گرفتن واکسیناسیون کرونا را تأمین واکسن مورد نیاز اعلام و اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی‌های انجام شده این موضوع به نحو مطلوبی برطرف خواهد شد.

کوهپایه‌زاده، تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در استان تهران را بیش از ۱۳۰ مرکز اعلام کرد و گفت: روزانه حدود ۱۰۰ هزار دُز واکسن تزریق می‌شود و رکورد تزریق روزانه واکسن کرونا در تهران به ۱۳۰ هزار دُز نزدیک شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در تهران تزریق شده و با تأمین مناسب واکسن، این روند در چند ماه آینده شتاب مطلوبی می‌گیرد و می‌توان همه واجدین شرایط را واکسینه کرد.

وی با اشاره به راه اندازی چهل و چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیان کرد: با تأمین مناسب واکسن، می‌توان ظرفیت تزریق را به بیش از ۷۰ هزار دُز در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران رساند تا هرچه سریع‌تر جمعیت تحت پوشش واکسینه شوند.

کوهپایه‌ زاده، واکسیناسیون را شرط کافی برای پیشگیری از بیماری کرونا بیان کرد و گفت: مردم همچنان باید توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند و آن را به هیچ وجه ساده نگیرند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی مردم همچنان توصیه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست‌ها و حضور نیافتن در تجمعات را به شدت رعایت کنند.

روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۲۹ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۴۴۴ دز واکسن کرونا در کشور شامل ۱۹ میلیون ۶۲۰ هزار و ۵۹۶ دز در نوبت اول و ۹ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۸۴۸ دز در نوبت دوم به گروه‌های هدف جامعه تا روز دوشنبه ۱۵ شهریور ماه تزریق شده است.

از مجموع واکسن‌های تزریق شده اسپوتنیک نوبت اول ۴۵۱ هزار و ۶۲۳ دز و در نوبت دوم ۳۶۵ هزار و ۹۲۳ دز تزریق شده است.

سینوفارم در نوبت اول ۱۳ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۹۵۷ دز و در نوبت دوم هفت میلیون و ۲۰۲ هزار و ۹۲۳ دز، بهارات در نوبت اول ۵۹ هزار و ۳۸۹ دز و در نوبت دوم ۵۴ هزار و ۲۱۸ دز، آسترازنکا در نوبت اول سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۸۱۷ دز و در نوبت دوم یک میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۵۹ دز به گرو‌های هدف جامعه تزریق شده است.

همچنین واکسیناسیون کرونا با تزریق واکسن برکت در نوبت اول ۲ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۸۱۰ دز و در نوبت دوم ۸۱۸ هزار و ۳۲۵ دز به افراد واجد شرایط انجام شده است.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۲.۹۹°