وزارت امور خارجه اتهامات اتحادیه عرب را محکوم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۵۷۲۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
سخنگوی وزارت امور خارجه خطیب زاده در خصوص جزایر سه گانه ایرانی با مردود شمردن بیانیه کمیته خودخوانده ۴ جانبه اتحادیه عرب، تمامی اقدامات ایران را در چارچوب اعمال حاکمیت و تمامیت ارضی کشور دانست و مداخله دیگران در این زمینه را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "سعید خطیب زاده" با محکومیت اتهامات سخیف وارده در بیانیه کمیته خودخوانده ۴ جانبه اتحادیه عرب گفت: صدور چنین بیانیه‌هایی نشان از نبود درک حداقلی کشور‌های حاضر در این کمیته از سیر تحولات منطقه‌ای و شرایط کلی حاکم بر مناسبات جمهوری اسلامی ایران و مجموعه کشور‌های عربی دانست.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: ایراد اتهامات تکراری دخالت ایران در امور داخلی دیگران از سوی کشور‌هایی که سابقه مداخله، تنش آفرینی، تروریست پروری، مزدور پروری و جنگ افروزی به ویژه در یمن و مناطق درگیر غرب آسیا و شمال آفریقا را دارند مردود شمرد و گفت کنار هم قرار دادن این اجزا برای اتهام به ایران، مشکل کشور‌های مداخله جو و بی اعتنا به مردم را حل نخواهد کرد.

خطیب زاده دغدغه اصلی بانیان چنین بیانیه‌هایی را خدمت آشکار و پنهان به رژیم صهیونیستی خواند و به این ۴ کشور توصیه کرد به جای صدور اینگونه بیانیه‌های فاقد ارزش به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم ستمدیده فلسطین تمرکز کنند.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی صدور این نوع بیانیه‌ها همزمان با اقدامات برخی از این کشور‌ها برای تحرک بخشی به مناسبات خود با ایران را تناقض آمیز خواند و بار دیگر بر موضع همیشگی جمهوری اسلامی ایران در دعوت از همسایگان برای گفتگو و حل سو تفاهمات از طریق مسیر‌های دیپلماتیک را مورد تاکید قرار داد.

سخنگوی وزارت امورخارجه حفظ و تثبیت دستاورد‌های هسته‌ای و توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران را از جمله سیاست‌های راهبردی کشور خواند و با یادآوری کارشکنی‌های برخی کشور‌های عضو کمیته خودساخته در مسیر حصول توافق هسته ای، بر بی فایده بودن این بیانیه‌ها در مسیر توسعه صنعت صلح آمیر هسته‌ای کشور تاکید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۶.۷۹°