بازدید وزیر صمت از کارخانه کویر تایر بیرجند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۵۷۳۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۲
"فاطمی امین" وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر استانی رئیس جمهور به خراسان جنوبی از کارخانه کویر تایر بیرجند بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "سید رضا فاطمی امین" که همراه رئیس جمهور در سومین سفر استانی سید ابراهیم رئیسی در قزوین به سر می برد عصر جمعه از مجموعه کارخانه کویر تایر بیرجند بازدید کرد.

وزیر صمت در این بازدید، ضمن آشنایی با ظرفیت های این واحد تولیدی در گفتگو با مدیران، کارکنان و فعالان این مجموعه از چالش های آنان نیز در مسیر رشد و توسعه بیشتر مطلع شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان امسال برای تمامی شهرستان‌های کشور یک برنامه تخصصی در بخش صنعت، معدن و تجارت همان شهرستان از جمله استان خراسان جنوبی تهیه خواهیم کرد که در این برنامه فرصت‌ها، مشکلات و رویداد‌ها کاملا مشخص می‌شود.

سید رضا فاطمی امین افزود: در این برنامه که افق اجرایی آن تا سه سال آینده خواهد بود به‌نوعی نقشه راه و برنامه عملیاتی مشخص می‌شود.

وی اظهار داشت: تمرکز ما بر این است که هر شهرستان چه فرصت‌ها و چه زیرساخت‌هایی کم دارد و چه مشوق‌هایی باید داشته باشیم تا سرمایه‌گذاران در چه بخش‌های صنعتی، معدنی و تجاری سرمایه‌گذاری کنند و شاهد این باشیم یک توسعه متوازن در کشور رخ دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و تا سال ۱۴۰۴ صادرات غیرنفتی را باید ۲ برابر کنیم.

وی افزود: در این زمینه کشور‌های همسایه مانند پاکستان، افغانستان و سایر اولویت اول را دارد.

فاطمی امین بیان کرد: یکی از پروژه‌های مورد تاکید ما به طور ویژه در بحث صادرات و حمایت از آن، بازارسازی و مذاکرات سیاسی است که به توسعه بازار داخلی کمک کند است که برنامه‌های خوبی داریم و در آینده توضیح خواهیم داد.

وی اظهار داشت: لاستیک سنگین را عمدتا وارد می‌کنیم، اما مورد حمایت وزارت صمت هست که تولید داخلی انجام شود.

وزیر صمت گفت: رویدادی در خراسان جنوبی اتفاق افتاده که جا دارد از مدیریت شرکت کویرتایر تقدیر کنیم، اینکه کار اصلی این شرکت تولید تایر بود، اما پا را فراتر گذاشته و وارد ماشین‌سازی شده است.

وی عنوان کرد: شرکت کویرتایر علاوه بر اینکه تولیدکننده تایر است وارد ماشین سازی شده که جای تشکر دارد تا جایی که بتوانیم از این شرکت حمایت می‌کنیم.

فاطمی امین گفت: صادرات ایران حتی نباید تایر باشد باید صادرات فناوری و ماشین‌آلات باشد که از این قضیه تشکر و هم حمایت می‌کنیم که این شرکت برای توسعه خود استفاده کند و هم اگر برنامه داشته باشند برای احداث خط لاستیک در کشور‌های دیگر فعالیت کنند قطعا حمایت می‌کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر امروز در بیرجند از چند واحد تولیدی و صنعتی هم بازدید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۷.۹۹°