ورود واکسن فخرا به فاز سوم از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 04 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۷۳۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴
مدیر پروژه واکسن فخرا درباره روند آزمایشات این واکسن گفت: از روز شنبه ۲۰ شهریور مرحله فاز سوم کارآزمایی بالینی آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر "احمد کریمی راهجردی" مدیر پروژه واکسن "فخرا" گفت: فخرای رازی از هفته گذشته با اخذ مجوز وارد کارآزمایی بالینی شده و از فردا شنبه کار خود را آغاز می‌کند.

او در گفتگو با ۱۸:۳۰ افزود: تزریق در فاز ۳ کارآزنایی واکسن فخرا بر روی ۴۰ هزار نفر در مدت زمان محدود انجام گیرد.
کریمی راهجردی گفت: در فاز سوم به دنبال اثر بخش واکسن فخرا هستیم. این واکسن یکی از بی خطرترین واکسن ها است.
مدیر پروژه واکسن فخرا گفت: در بدن اکثر داوطلبین تزریق واکسن فخرا آنتی بادی تشکیل شده و توان خنثی سازی ویروس را دارد.
او گفت: تولید واکسن فخرا با موفقیت فاز ۱ و ۲ کارآزمایی بالینی را پشت سر گذاشته است.
مدیر پروژه واکسن فخرا با استناد به گفته‌های وزیر بهداشت گفت: وزیر بهداشت دستور صدور مجوز اضطراری واکسن فخرا را صادر کرده است و با طی شدن روند اداری، آماده ایم فخرا را به سبد واکسیناسیون عمومی اضافه کنیم.

پلتفرم واکسن فخرا وابسته به نیرو‌های مسلح از ویروس کشته شده است و مانند همه واکسن‌های داخلی، داوطلب ناقل ویروس نخواهد بود.

احمد کریمی راهجردی گفت: همزمان با روند آزمایشات، خط تولید را نیز راه اندازی کردیم و از مردادماه تولید و ذخیره ماهانه یک میلیون دُز واکسن آغاز شده است. تاکنون هم ۳ میلیون دُز واکسن فخرا فریز و ذخیره شده است.
 
او گفت: با شروع بکار خط تولید جدید در آبانماه ماهیانه ۵ میلیون دُز واکسن تولید می شود.
"علی اسحاقی" رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: واکسن رازی با نام تجاری واکسن کووپارس در فاز کارآزمایی سوم و بالینی است. در این مرحله واکسن کووپارس رازی باید به۴۰ هزار نفر تزریق و تست شود.
 
دکتر اسحاقی افزود: ویژگی این واکسن ایمنی سازی سلول ها است.
رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: پلتفرم این واکسن از پروتئین نوترکیب استفاده می شود. ظرفیت تولید واکسن کووپارس ماهیانه ۵ میلیون دُز است.
"مهرداد جمال ارونقی" معاون فنی گمرک ایران هم از ورود ۴۹ محموله واکسن وارداتی گفت و افزود: تاکنون بیش از ۴۶ میلیون دُز واکسن از کشور‌های مختلف به گمرک کشور وارد شده و بلافاصله ترخیص و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.
او با بیان اینکه امشب یک محموله میلیونی وارد کشور می شود، گفت: بیشترین واکسن وارداتی با ۲۸ محموله و بیش از ۳۷ میلیون دُز متعلق به واکسن سینوفارم چین است. همچنین واکسن های آسترازنکا نیز از ژاپن، ایتالیا، چین، روسیه، کره جنوبی و اتریش وارد شده است.

واکسن اسپوتنیک وی روسیه با ۱۱ محموله و بهارات هند از دیگر واکسن‌های وارداتی بوده اند.
معاون فنی گمرک ایران همچنین از ورود ۲۶۰ کامیون سرم وارداتی از گمرک بازرگان خبر داد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۵۹°    ۲۷.۹۹°