ورود «اسپایکوژن» از مهر به سبد واکسیناسیون ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 25 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۵۷۵۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی- استرالیایی "اسپایکوژن" از اضافه شدن واکسن کرونا "اسپایکوژن" از اواخر مهر به سبد واکسیناسیون کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 طبرسی، متخصص بیماری‌های عفونی و محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی- استرالیایی "اسپایکوژن" اظهار امیدواری کرد که با پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز مرحله سوم تست انسانی، واکسن کرونا "اسپایکوژن" از اواخر مهر وارد سبد واکسیناسیون کشور شود.

وی افزود: این کار منوط به تأیید و اخذ مجوز از سازمان غذا و داروست که با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد تأیید شود.

طبرسی، ظرفیت ماهانه مجموعه شرکت داروسازی سینوژن برای تولید این واکسن را سه میلیون دز اعلام کرد.

«اسپایکوژن» حدود ۷۷ درصد ایمنی ایجاد کرد

محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی- استرالیایی "اسپایکوژن"، میزان ایمنی اسپایکوژن را ۷۷ درصد بیان کرد و گفت: تزریق دز دوم داوطلبان مرحله سوم کارآزمایی بالینی این واکسن به احتمال زیاد اواخر شهریور به پایان می‌رسد.

طبرسی افزود: حدود ۲ هفته بعد از تزریق واکسن به تمام داوطلبان مرحله سوم، می‌توان اثربخشی آن را به طور دقیق‌تر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه چند هفته‌ای است که وارد فاز سوم تست انسانی این واکسن شده‌ایم، گفت: تزریق دز اول واکسن به ۱۶ هزار و ۸۰۰ داوطلب این مرحله انجام شد و تا چند روز پیش، بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ داوطلب هم دز دوم را دریافت کردند.

طبرسی، تعداد داوطلبان مرحله دوم تست انسانی واکسن کرونا اسپاکوژن را ۴۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: فاز دوم این واکسن مشترک ایرانی و استرالیایی به پایان رسیده است.

واکسن اسپایکوژن تولید مشترک ایران و استرالیا دارای فناوری ساخت پروتئین نوترکیب است و در صورت موفق بودن مراحل کارآزمایی بالینی این واکسن در ایران تولید خواهد شد.

فاز پیش‌بالینی و فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن"اسپایکوژن" در استرالیا انجام شد و پس از آنکه مورد تأیید وزارت بهداشت این کشور قرار گرفت، وزارت بهداشت ایران هم آن را پذیرفت و فاز دوم تست انسانی انجام شد و مرحله سوم آن در ایران در حال انجام است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۲.۹۹°    ۳۳.۷۹°