رونمایی از برنامه تحولی وزارت ارشاد در حوزه قرآن و عترت؛ به زودی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 07 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۵۷۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از رونمایی و اجرای طرح تحولی این وزارتخانه در حوزه قرآن و عترت در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه دیدار با علما در سفر به قم گفت: ما در حوزه قرآن و عترت، که حوزه اصلی فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، برنامه‌ای تحوّلی و زیربنایی آماده کرده‌ایم که به زودی رونمایی می‌شود.

وی درباره برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه افزود: در برنامه تحوّلی جدید به دنبال تمرکززدایی هستیم و در پیشبرد اهداف از نظرات بزرگان استفاده می‌کنیم. فضای فرهنگی و هنری کشور باید به سمت تصمیم‌گیری گروه‌های نخبه در هر حوزه سوق یابد؛ کشور نخبه‌های فراوانی دارد و نباید یک نظر و سلیقه معیار عمل باشد.

اسماعیلی با بیان اینکه پشتیبان فعالان فرهنگ و هنر کشور هستیم، ادامه داد: از دو حوزه «فرهنگ» و «هنر» حمایت می‌کنیم و به این منظور از معدّل نخبگی فرهنگی و هنری کشور برای ارتقای فرهنگ و هنر بهره می‌گیریم. مسئله ما مسئله فرهنگ است و در دوره آقای رئیسی حتماً باید یک روند درخشان فرهنگی و هنری در کشور رقم زده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حمایت از اهالی فرهنگ و هنر در دوران شیوع کرونا افزود: کرونا چالش‌های بسیاری را در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری ایجاد کرده، بنابراین بسته حمایتی کاملی برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه روز یکشنبه در هیئت دولت به تصویب و برای اجرا ابلاغ خواهد شد. در حوزه صنعت چاپ و نشر نیز بخشی از کاغذ وارداتی دچار مشکل شده و هنوز وارد چرخه توزیع نشده است، تلاش می‌کنیم این مشکل را با ترخیص کاغذ حل کنیم.

وی با اشاره به لزوم اجرای دقیق عدالت فرهنگی در کشور گفت: فرهنگ نباید در چند هنر خلاصه شود، بلکه باید از فرهنگ غنی کشور صیانت کنیم و لوازم شکوفایی استعداد‌ها را فراهم سازیم. می‌کوشیم که دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب را در زمینه فرهنگ برطرف کنیم و در این زمینه تذکر‌ها و پیشنهاد‌های علما و نخبگان را خواهیم شنید. حمایت از رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های فعال در زمینه قرآن و معارف الهی و مؤسسات فعال در این حوزه از اولویت‌های ماست.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۷۹°    ۶.۹۹°