هیئت‌های اجرایی جذب اعضای هیئت علمی تا اطلاع ثانوی تشکیل نشود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۵۷۸۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: تا تعیین تکلیف نهایی؛ جلسات هیئت‌های اجرایی جذب اعضای هیئت علمی، تشکیل نشده و هیچ حکمی صادر نشود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از وزارت علوم؛ محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره جذب اعضای هیئت علمی گفت: با توجه به اینکه فرآیند جذب هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی از دو بخش بررسی صلاحیت علمی و بررسی صلاحیت عمومی و همچنین اخذ استعلامات لازم از مراجع ذی‌صلاح صورت می‌گیرد؛ لازم است هیئت‌های اجرایی جذب، فرآیند‌های قانونی لازم را طبق روال انجام دهند تا حق افراد تضییع نشود.

وزیر علوم افزود:، اما جلسات هیئت‌های اجرایی جذب با توجه به بخشنامه شماره ۱۱۹۳۹۳/ و مورخ ۶ شهریورماه ۱۴۰۰ تا تعیین تکلیف نهایی تشکیل نشده و هیچ حکمی صادر نشود.

بر اساس این گزارش؛ اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیئت علمی از امروز (شنبه، ۲۰ شهریور) آغاز شده و تا ۱۶ مهرماه ادامه دارد. همچنین فرآیند ثبت‌نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه‌ها نیز از ۱۷ آبان ماه آغاز و تا ۳۰ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

تغییر تقویم فراخوان‌های سالیانه از شهریور و بهمن به اردیبهشت و آبان به این دلیل صورت گرفته که فاصله دو فراخوان طوری باشد که امکان به پایان رساندن دوره رسیدگی به فراخوان قبلی پیش از آغاز فراخوان جدید فراهم شود و با نظر به مجموع محاسبات و بررسی‌های انجام شده از این پس ورود به فراخوان جدید صرفاً برای مؤسسات و دانشگاه‌هایی ممکن است که کار رسیدگی به پرونده فراخوان قبلی، حداقل در بلوک‌های مربوط به دانشگاه را به پایان رسانده باشند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۷۹°    ۱۵.۹۹°