خودداری دفترخانه‌ها از زدن وکالت نقل و انتقال خودرو تخلف است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۷۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
دادستان کل کشور گفت: رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری سند خودرو برای همه از جمله سازمان ثبت اسناد و املاک کشور لازم الاجراست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور درباره نقل و انتقال خودرو گفت: از مردم درخواست می‌کنم کار نقل و انتقال خودرو را خودشان انجام دهند، چرا بخواهند حق‌الوکاله به وکیلی بدهند که هزینه گزافی باشد و بر آنها تحمیل شود.

وی افزود: انتقال خودرو در ادارات راهنمایی و رانندگی زمانی نمی‌برد، مقدمات کار را فراهم کنند و خود اشخاص آنجا بروند و منتقل کنند.

دادستان کل کشور ادامه داد: اگر کسی به هر دلیل می‌خواهد این کار را به وکیل واگذار کند وکیل این کار را انجام دهد و اگر چنانچه به دفترخانه‌ای مراجعه شد و آن دفترخانه با این بهانه از انجام وظیفه خودداری کرد، این را حتما گزارش دهند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری گفت: بنده با رئیس سازمان ثبت درباره این مسئله صحبت خواهم کرد و به عنوان یک تخلف و ترک وظیفه است که یک دفترخانه ممکن است آن را انجام دهد و به نظرم قابل تعقیب است.

دادستان کل کشور بیان کرد: از طرف دیگر رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری ملاک است که این رأی دیوان عدالت اداری برای همه لازم الاجراست از جمله برای سازمان ثبت و ادارات و دفاتر اسناد رسمی و آنها هم مکلف هستند در اجرای این رأی عمل کنند در غیراین‌صورت، قابل تعقیب خواهد بود.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۷.۹۹°