به‌زودی آرامش به بازار محصولات پروتئینی باز می‌گردد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۵۸۰۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹
وزیر جهاد کشاورزی گفت: با سرعت بخشیدن به ترخیص نهاده‌های دامی از گمرک به‌زودی آرامش به بازار محصولات پروتئینی کشور باز می‌گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«سید جواد ساداتی نژاد» روز شنبه در حاشیه گردهمایی سراسری آغاز سال زراعی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ درباره ترخیص نهاده‌های دام و طیور از گمرکات افزود: از وزیر راه و شهرسازی برای ترخیص نهاده‌ها قدردانی می‌کنم، زیرا راهداری و راه آهن را موظف کردند که مشکلات مربوط به ترخیص نهاده‌ها را رفع کنند.
اکنون شرایط بهتری را در بحث ترخیص نهاده‌ها داریم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: هنچنین با کمک هیئت دولت در حوزه تامین نهاده‌ها شرایط به سمتی سوق داده شده که آرامشی را در بازار نهاده‌ها داشته باشیم تا شرایط مطلوبی در حوزه تولید پروتئین کشور به وجود بیاید.

ابزار تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد محول می‌شود
ساداتی نژاد درباره تنظیم بازار محصولات کشاورزی گفت: براساس قانون، تمرکز تنظیم بازار در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد، این قانون به مدت دوسال لغو شده بود، اما اکنون این قانون به وزارت جهاد کشاورزی بازگشته است.

او اظهارداشت: بنابراین تنظیم بازار محصولات کشاورزی در شرایط فعلی برعهده این وزارتخانه است و برای اینکه ابزار‌های این کار به طور کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد مجلس شورای اسلامی طرحی را در حال رسیدگی دارد.

به گفته او، این طرح در دستور کار اول مجلس است که امیدواریم هفته آینده به پایان برسد.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: در ماده یک این طرح، ایجاد ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی کمک می‌کند که حوزه مربوط به تنظیم بازار به طور کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد تا یکجا، فرماندهی حوزه تولید تا بازار در محصولات کشاورزی را برعهده داشته باشد.

او اظهارداشت: با این اقدام پاسخگویی، نظارت و ساماندهی بهتری در این خصوص صورت می‌گیرد.

احیای جهادسازندگی در بخش کشاورزی برای حمایت از روستا‌ها
وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از دغدغه‌ها در ۱.۵ سال گذشته در جریان بازدید‌هایی که از استان‌ها و کانون‌های تولید داشتیم این بود که بی‌پناهی در حوزه روستا‌ها مشاهده می‌شد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه روستا اصالتش به‌تولید است، افزود: اینکه ما بیشتر نگاهمان به روستا‌ها به تغییر منظر باشد و اینکه آن‌ها را به سمت شهر‌های کوچک ببریم، باعث می‌شود که حوزه تولید در روستا‌های ما ضربه ببیند.

او تصریح کرد: پس از ادغام جهادسازندگی با همه ظرفیت‌ها و تلاش‌هایی که در حوزه روستایی انجام می‌شد، اما موضوع توسعه روستایی متولی متمرکزی نداشت و بین دستگاه‌ها پراکنده بود، بنابراین رئیس جمهوری بر احیای جهاد سازندگی برای حمایت بیشتر از روستا‌ها به عنوان قطب تولید تاکید کرد.

ساداتی نژاد ادامه داد: بر اساس تجارب و تلاش‌هایی که در گذشته برای این کار اتفاق افتاده بود، بحث احیای جهادسازندگی در وزارت جهادکشاورزی برای حمایت حوزه‌های روستایی مدنظر قرار گرفته است.

گردهمایی سراسری آغاز سال زراعی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ امروز با رویکرد ارتقای امنیت غذایی برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۹۹°    ۱۵.۹۹°