طب ایرانی برای پیشگیری و درمان کمکی بیماری کووید ۱۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۸۱۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
دبیر کمیته عملی کشوری کووید ۱۹ گفت: استفاده از طب سنتی یا همان طب ایرانی می‌تواند علائم کرونا را بهتر کند و طول مدت بستری را کاهش دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم عاطفه عابدینی گفت: دستورالعمل طب ایرانی در کمیته علمی کرونا تدوین شده است و به مراکز درمانی ابلاغ می‌شود.
او ادامه داد: لزوم به کارگیری طب سنتی یا ایرانی برای درمان تکمیلی در بیماری کووید ۱۹ حس می‌شد و در همه جهان از دارو‌های گیاهی به عنوان دارو‌های کمکی در پیشگیری یا درمان، استفاده می‌شود.

خانم عابدینی اضافه کرد: با مطالعه طرح‌های مختلف ایران و دیگر کشور‌ها و استخراج مطالب علمی و همکاری داروسازان بالینی ایرانی، متخصصان طب ایرانی و متخصصان بالینی، دستورالعملی را تدوین کردیم و مانند بقیه دستورالعمل‌های کمیته علمی، خواستیم به مراکز درمانی ابلاغ شود که به زودی این کار، انجام خواهد شد.
دبیر کمیته عملی کشوری کووید ۱۹ افزود: با توجه به تغییرات کمیته علمی از اردیبهشت امسال تاکنون، یکی از کمیته ها، کمیته‌های طب ایرانی بود که ساعت‌ها مطالعه و تحقیقات شد تا از طب ایرانی برای پیشگیری و درمان کمکی بیماری کووید ۱۹ استفاده شود.
او اضافه کرد: انتظار نداریم درمان طب سنتی یا ایرانی، بتواند معالجه کامل یا پیشگیری کامل را انجام دهد، اما می‌تواند برخی از علائم را بهتر کند و حتی توانسته طول مدت بستری را کاهش دهد.
دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ گفت: به نظر می‌رسد با توجه به مطالعاتی که در همه جهان انجام شده است، ترکیب طب گیاهی و درمان شیمیایی می‌تواند علائم را بهتر و دوره بستری را کوتاه‌تر کند.
خانم عابدینی افزود: بر اساس این دستورالعمل، پزشکان در مراکز درمانی می‌توانند از مشاوره همکاران طب ایرانی استفاده کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۵۹°    ۱۱.۹۹°