ایران در جایگاه سوم تزریق واکسن کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۵۸۴۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۸
در مقایسه آمار بالای یک میلیون تزریق واکسن هفتگی در کشور‌های اروپایی با ایران، کشورمان بعد از آلمان و فرانسه قرار دارد و رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ براساس گزارش منتشر شده، ایران از نظر بیشترین تزریق هفتگی از ابتدای شروع واکسیناسیون و میانگین تزریق روزانه در بین هفت کشور، بعد از آلمان و فرانسه قرار داشته و رتبه سوم را دارد.

بیشترین تزریق هفتگی و روزانه در کشور آلمان به ترتیب ۶ میلیون و ۷۵ هزار دُز و ۸۷۰ هزار دُز به ثبت رسیده است که با آمار اعلام شده در جایگاه نخست این رتبه بندی قرار دارد.

همچنین رتبه دوم به کشور فرانسه که آمار تزریق ۴ میلیون و ۷۷۷ هزار دُز به صورت هفتگی و ۶۸۰ هزار دُز به صورت روزانه را دارد، اختصاص یافته است.

براساس این گزارش، از ابتدای آغاز واکسیناسیون در ایران بیشترین تزریق هفتگی ۴ میلیون و ۷۴۴ هزار دُز اعلام و میانگین تزریق روزانه هم ۶۸۰ هزار دُز ثبت شده است که براساس آن ایران بعد از آلمان و فرانسه رتبه سوم را دارد.

گفتنی است، انگلیس با تزریق هفتگی ۴ میلیون و ۱۵۳ هزار دُز و روزانه ۵۹۳ هزار دُز واکسن، اسپانیا با تزریق هفتگی ۳ میلیون و ۹۷۶ هزار دز و روزانه ۵۷۰ هزار دز، ایتالیا با تزریق هفتگی ۳ میلیون و ۸۵۷ هزار دُز و روزانه ۵۵۰ هزار دُز و لهستان با تزریق هفتگی ۲ میلیون و ۲۶۵ هزار دُز و روزانه ۳۲۳ هزار دُز، به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
 
مجموع واکسن‌های تزریق شده حدود ۳۴ میلیون دز
 
وزارت بهداشت اعلام کرد تا ظهر دیروز مجموع واکسن‌های تزریق شده کرونا به حدود ۳۴ میلیون دز رسیده است.
 
بیش از ۲۲ میلیون نفر دز اول واکسن و بیش از ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر دز دوم واکسن را دریافت کردند.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر گفت: روند مناسب وارادت واکسن، فرصت خوبی برای افزایش میزان واکسیناسیون روزانه فراهم کرده است.
 
آقای عسکری گفت: هماهنگی هلال‌احمر، بانک مرکزی، وزارت خارجه و وزارت بهداشت موجب تسریع در واردات واکسن شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا هم از برنامه واکسیناسیون والدین دانش آموزان خبر داد و گفت: برای واکسیناسیون این دسته از افراد جامعه به ۲۰ میلیون واکسن نیاز است.
 
به زودی ورود واکسن سینوفارم برای۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها
 
دکتر رئیسی افزود: مطالعات انجام شده نشان می‌دهد واکسن سینوفارم برروی بچه‌ها نتیجه مثبتی داشته و قرار است پس از حصول اطمینان از این واکسن برای ۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها استفاه کنیم.
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: احتمالا تا اواخر آبان بتوانیم با تزریق واکسیناسیون به گروه‌های هدف، مدارس را بازگشایی کنیم.
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین از برنامه واکسیناسیون افراد ۱۸ سال به بالا، در روستا‌ها خبر داد و گفت: جمعیت روستایی ۱۸ سال به بالا که واکسن نزده اند حدود ۶ میلیون نفر است که با این حساب حدود ۱۲ میلیون دُز واکسن نیاز است.
 
دکتر رئیسی درباره واکسیناسیون سربازان هم افزود: پیش بینی می‌شود تا ۱۰ مهر حدود ۵۰۰ هزار دُز واکسن به پادگان‌ها اختصاص داده شود.
 
دکتر رئیسی تامین واکسن را از اولویت‌های مهم دولت عنوان کرد و گفت: استراتژی ما این است که به هر نحوی شده واکسن مورد نیاز کشور را تهیه کنیم و به همین منظور تا هفته اول آبان درصددیم ۱۳۰ میلیون دوز واکسن تامین کنیم و در مرحله بعد تا ۱۸۰ میلیون واکسن وارد خواهیم کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۳.۹۹°    ۳۴.۷۹°