بازگشت عزتمندانه ناوگروه ۷۵ نمایشی از اقتدار ارتش بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 04 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۸۴۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشت عزتمندانه ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی نمایشی از اقتدار، خودکفایی و پیشرفت ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمدباقر قالیباف در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود، ضمن تسلیت و تعزیت سالروز شهادت دردانه امام حسین (ع)، حضرت رقیه (س) افزود: بازگشت عزتمندانه ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی که در یک مأموریت دریانوردی بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتری در پهنه اقیانوس اطلس حضور یافت و در یک مأموریت و مانور شرکت کرد را به ملت عزیز، به فرماندهی معظم کل قوا و به یکایک فرماندهان و رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ضمن تبریک و تهنیت این پیروزی‌های درخشان به ملت ایران خاطرنشان کرد: این حضور، نمایشی از اقتدار، خودکفایی و پیشرفت در ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و نشان داد ما هر زمان به مبانی ارزشی خود یعنی به خداباوری و مردم‌باوری ایمان داشته باشیم و بایستیم، مطمئنا می‌توانیم همه معادلاتی که مستکبرین و دشمنان دین الهی تدبیر می‌کنند را با شکست روبرو کنیم.
 
مسئله رمز ارز‌ها در دستور کار مجلس است

رئیس مجلس شورای اسلامی امروز همچنین گفت: مسئله رمزارز‌ها در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و قرائت خواهد شد.

آقای محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۹۲ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: با استناد به این ماده در خصوص استعفای نمایندگان یا خود فرد یا یکی به نمایندگی از آن باید در صحن صحبت کند، اینجا کلمه «یا» به معنی فاصله گذاشتن بین فرد و نماینده درخواست کننده استعفا است لذا دو نفر نمی‌توانند در این رابطه صحبت کنند بنابراین از آنجا که این مسئله نص صریح قانون است، درخواست دارم رئیس مجلس و هیأت رئیسه این مهم را رعایت کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش‌های تخصصی کمیسیون اقتصادی، افزود: طبق قانون گزارش‌ها باید در صحن قرائت شود، اما من دلیل عدم قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد موضوع مهم رمزارز‌ها را متوجه نمی‌شوم چرا که قرائت این گزارش هر هفته به عقب می‌افتد لذا از رئیس و هیأت رئیسه مجلس درخواست رعایت این موضوع را دارم.

وی ادامه داد: همچنین درخواستمان از دولت این است که با توجه به ضرورت بازگشت به شرایط قبلی در فروش نفت، این مهم علیرغم وجود تحریم‌ها، نیازمند اهتمام دولت است لذا از وزیر نفت و رئیس جمهور درخواست دارم به مسئله فروش نفت و کسب درآمد‌های ارزی از این طریق توجه ویژه کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقف بورس نفت و انرژی و سایر محصولات نفتی که قابلیت عرضه دارند، استمرار پیدا کرده، خطاب به وزیر نفت گفت: آقای وزیر نفت، نخستین اقدام شما باید گشایش در حوزه فروش نفت خام باشد و این فروش را از حالت سنتی خارج کنید تا فروش نفت خام کشور کاملا تخصصی و از طریق بورس انرژی عملیاتی شود.

آقای محمدباقر قالیباف رئیس مجلس هم در پاسخ به تذکرات این نماینده توضیح داد: در مورد رعایت آیین‌نامه در بحث صحبت نماینده درخواست کننده استعفا باید بگویم ما مقید به رعایت آیین‌نامه هستیم، اما از آنجا که قبلا روال بوده، اینگونه تصمیم گرفته شد.

وی ادامه داد: همچنین در رابطه با تبصره (۱) ماده (۴۵) آیین نامه داخلی مربوط به قرائت گزارش کمیسیون‌ها در صحن باید بگویم طبق تبصره (۱) ماده (۴۵) قانون، کمیسیون‌ها می‌توانند اگر اصلاحاتی جزئی وجود دارد همراه با گزارش بیاورند، اما متأسفانه رسم شده طرحی را زمینه این تبصره می‌کنند و به صحن ارائه می‌دهند، در واقع می‌خواهند مسیر ارائه طرح‌ها و لوایح را دور بزنند که ما این روند را قبول نداریم لذا اگر پیشنهادی می‌خواهد به همراه گزارش‌ها بیاید باید مسیر لوایح و طرح‌ها را طی کند.

قالیباف در پایان تأکید کرد: مسئله رمزارز‌ها در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و قرائت خواهد شد.
 
امروز در مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به طرح تقویت امنیت غذایی، وزارت جهاد کشاورزی مکلف به تسهیل صدور مجوز تاسیس شهرک‌های کشاورزی و دامپروری غیردولتی شد. نمایندگان همچنین در بیانیه‌ای از حضور متقدرانه نیروی دریای ارتش در آب‌های آزاد بین المللی قدردانی کردند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۶۲°    ۲۷.۹۹°