استفاده از ظرفیت های سینما برای ارتقای سواد سلامت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۵۸۴۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی به مناسبت فرارسیدن ۲۱ شهریور روز ملی سینما، بر بهره برداری از ظرفیت سینما و فعالان آن در تولید آثار فاخر برای ارتقای «سواد سلامت» جامعه و همچنین معرفی الگو‌های مناسب رفتاری تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بهرام عین اللهی در این یادداشت تصریح کرد: آنچه که در سینمای هر کشور مشاهده می‌شود، بازتابی است از شرایط اجتماعی و فرهنگی آن جامعه و در این میان، سینمایی که مبتنی بر ارزش‌های اخلاقی و انسانی است، ماندگار خواهد شد بر این اساس، سینماگران، فرهیختگان جامعه و مروج ارزش‌های انسانی و اخلاقی هستند.

وی افزود: تحلیل سینما به یک موضوع صرفا مفرح، تقلیل این پدیده مهم است؛ اما در واقع سینما یک الگوی فردی و اجتماعی می‌تواند باشد، تا جاییکه تجربه‌های تلخ و شیرین را می‌توان در آن کسب کرد و راه درست را از نادرست تشخیص داد.

عین اللهی ادامه داد: سینما، یک نیاز ملی و یک دستاورد انسانی است که در رشد و بالندگی فرهنگ و تمدن یک جامعه می‌کوشد، کانونی است سازنده و به فراخور آراء و عقاید جمعی، سینما بی شک از اساسی‌ترین و موثرترین رسانه‌هایی است که در تداوم و گسترش و بقای فرهنگ و هنر واقعی یک جامعه حضوری فعال دارد.

وی در این یادداشت افزود: سینما یکی از مهمترین رسانه‌هایی است که می‌تواند نقش موثری در شاخصه‌های توسعه جوامع داشته باشد. مانند فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و...، اما در این میان نقش کنشگران و فعالین این عرصه برای آگاهی بخشی به جامعه بیش از پیش روشن شده است، بهره برداری از ظرفیت سینما و فعالین آن در تولید آثار فاخر برای ارتقای «سواد سلامت» جامعه و همچنین معرفی الگو‌های مناسب رفتاری، یک امر مهم و ضروری است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: یک سریال یا فیلم چند دقیقه‌ای می‌تواند آثار روانی متفاوتی را در جامعه ایجاد کند، می‌تواند یک رسم اشتباه را منسوخ و یا یک رفتار اشتباه را در گروه هدف ترویج دهد؛ بازنشر آن در شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی نیز اثر آن را دوچندان می‌کند. درواقع، عرصه سینما از ثانیه‌های خود برای اثر گذاری در جوامع استفاده می‌کند.

عین اللهی افزود: اینجانب ۲۱ شهریور ماه روز سینما را به تمامی تلاشگران عرصه فیلم و سینما، آنان که همواره زبان گویای فرهنگ و هنر این مرز و بومند، تبریک عرض نموده و از درگاه ایزد منان توفیق هنرمندان این عرصه را در راه پاسداشت فرهنگ غنی ایرانی، اسلامی و اعتلای هنر و فرهنگ و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئلت می‌نمایم.

۲۱ شهریور ماه در تقویم رسمی کشور روز ملی سینما نامگذاری شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۵.۷۹°