استقبال رسمی از ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۸۷۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
مراسم استقبال رسمی از ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش با حضور فرمانده کل ارتش و جمعی از مقامات لشکری و کشوری در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این مراسم، پیام رهبر معظم انقلاب به فرمانده و کارکنان ناوگروه هفتاد و پنجم قرائت شد.

هفتادوپنجمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن ایرانی سهند و ناوبندر مکران پس از ۱۳۳ روز دریانوردی در دریا‌های آزاد و اقیانوس‌ها و طی ۴۴ هزار کیلومتر، به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران رسید و مورد استقبال دو فروند شناور رزمی ناوتیپ سطحی از منطقه یکم نیروی دریایی و ۲ فروند جنگده شکاری پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی نیروی هوایی ارتش مستقر در بندرعباس قرار گرفت.

این ناوگروه ۱۲ اردیبشهت ماه با هدف ارتقای اقتدار دریایی، تامین امنیت خطوط دریانوردی و تقویت دیپلماسی دریایی راهی ماموریت دریانوردی در اقیانوس هند، اطلس جنوبی و شمالی شد و با اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی حامل پیام صلح و دوستی ملت بزرگ ایران بود.

امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش در آئین استقبال و تجلیل از ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی اظهار کرد: این اقدام می‌تواند یک گام مهم در تحقق اهداف گام دوم انقلاب باشد چرا که در سخت‌ترین شرایط تحریمی بر علیه ملت ایران، اما در اوج اقتدار و توانمندی به انجام رسید.

وی افزود: این ناوگروه طی ۱۳۳ روز با عبور از سه اقیانوس هند، اطلس جنوبی و اطلس شمالی و آبراه‌های مهم آنها، طولانی‌ترین ماموریت دریایی کشور را انجام دادند.

امیر سرلشکر موسوی با بیان این که خانواده صبور رزمندگان این ناوگروه‌های اعزامی نقش مهمی در حفظ صلابت قوای مسلح کشورمان در به انجام رساندن مأموریت‌های مهم و این چنینی بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: این توفیق بزرگ حاصل عزم‌های جزم برای تعالی و اقتدار ایران اسلامی است که در تمامی اجزای ارتش و نیروی دریایی ارتش جریان دارد.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: این اقدام راهبردی نیروی دریایی استکبار جهانی و در رأس آن‌ها تروریست‌های آمریکایی را دچار ابهام راهبردی کرد. اجرای این مأموریت به استکبار جهانی نشان داد حرف حق مردم ایران قدرت یافته و هیچ مانعی قادر به توقف اراده این ملت برای خیزش تمدنی به سوی دریا نیست. تحریم‌های حداکثری توان ما را بیشتر کرده است.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۵۹°    ۲۸.۹۹°