رئیس‌جمهور اساسنامه اصلاحی بنیاد ایران‌شناسی را ابلاغ کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۵۸۹۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه اساسنامه اصلاحی «بنیاد ایران‌شناسی» را برای اجرا ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از از شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی مصوبه اساسنامه اصلاحی «بنیاد ایران‌شناسی» که در جلسه ۷۹۸ مورخ ۱۴شهریور ۱۳۹۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد مورخ ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۵ رئیس بنیاد ایران‌شناسی، به تصویب رسیده است را ابلاغ کرد.

در این متن آمده است که به منظور نیل به اهداف انقلاب و نظام اسلامی ایران و اهداف عالیه فرهنگی مقام معظم رهبری «بنیاد ایران‌شناسی» تشکیل و فعالیت می‌کند.

بنیاد ایران شناسی مؤسسه‌ای است علمی- پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، دارای شخصیت حقوقی با تابعیت ایرانی و وابسته به نهاد ریاست جمهوری است. تمامی فعالیت‌های بنیاد در چارچوب رهنمود‌های مقام معظم رهبری و ضوابط و مقررات عمومی مراکز و مؤسسات تحقیقاتی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌پذیرد. به‌منظور نیل به اهداف انقلاب و نظام اسلامی ایران و اهداف عالیه فرهنگی مقام معظم رهبری، «بنیاد ایران‌شناسی» که در این اساسنامه به اختصار «بنیاد» خوانده می‌شود، تشکیل و فعالیت می‌نماید.

بنیاد مؤسسه‌ای است علمی- پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، دارای شخصیت حقوقی با تابعیت ایرانی و وابسته به نهاد ریاست جمهوری است . کلیه فعالیت‌های بنیاد در چارچوب رهنمود‌های مقام معظم رهبری و ضوابط و مقررات عمومی مراکز و مؤسسات تحقیقاتی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌پذیرد.

متن کامل اساسنامه اصلاحی بنیاد ایران شناسی در www.sccr.ir قابل مشاهده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۴°    ۲۵.۹۹°