تحویل ۲۰ میلیون دز واکسن فخرا تا پایان سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۵۹۲۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا گفت: تا پایان سال ۲۰ میلیون دز واکسن فخرا را تحویل وزارت بهداشت و درمان خواهیم داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع در مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا که امروز (دوشنبه، ۲۲ شهریور) در مجتمع ورزشی صنایع دفاع برگزار شد، گفت: نیرو‌های مسلح و وزارت دفاع در راستای مأموریت‌های ذاتی که دارند برای مواجهه با تهدیدات به ویژه توسعه سلامت دفاعی و پدافند زیستی که قطعاً در آینده کشور‌ها را مورد تهدید قرار خواهد داد، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اقدامات وزارت دفاع بعد از شیوع ویروس کرونا افزود: فعالیت خودمان را برای تولید واکسن از سال ۹۸ تحت هدایت شهید فخری‌زاده و همکارانشان در سازمان سپند آغاز کردیم و به یاری خداوند متعال این مجموعه موفق شد واکسن ایرانی فخرا را به تولید برساند.

وزیر دفاع با اشاره به روند تولید واکسن فخرا گفت: در مرحله اول موفق شدیم یک میلیون دز واکسن را در ماه تولید کنیم که این تولیدات در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت و در ادامه در ماه آینده با توسعه‌ای که داده شد و راه‌اندازی خط تولید جدید، میزان تولید را به ۵ میلیون دز در ماه خواهیم رساند و تا پایان سال به یاری خداوند ۲۰ میلیون دز واکسن را تحویل وزارت بهداشت و درمان خواهیم داد.

امیر آشتیانی بیان کرد: این اقدامات قطعاً یک نوع رزمایش برای نیرو‌های مسلح در امر مبارزه با ویروس‌هایی است که ممکن است در آینده کشور ما را تهدید کند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰.۵۹°    ۲۵.۹۹°