دانش‌آموزان بیمار در اولویت واکسیناسیون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۵۹۵۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵
سرپرست آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان پرخطر و دارای بیماری‌های خاص و زمینه‌ای در اولویت واکسیناسیون قرار دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علیرضا کاظمی امروز در حاشیه سومین اجلاسیه کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در جمع خبرنگاران گفت: مکاتباتی در زمینه واکسیناسیون صورت گرفته است و امیدوارم زودتر شرایط واکسیناسیون فراهم شود.
وی گفت: آغاز سال تحصیلی از ابتدای مهر و بازگشایی مدارس به تدریج انجام می‌شود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: مکاتبه‌ای در حال انجام است مبنی بر اینکه تا یکی دو ماه آینده واکسیناسیون دانش آموزان پرخطر انجام شود.
وی درباره واکسیناسیون معلمان نیز اظهار داشت: دز اول واکسیناسیون معلمان تا ٩٠ درصد انجام شده است و دز دوم هم تا ۶٠ درصد معلمان تا پایان شهریور محقق می‌شود.
کاظمی درباره آمار بازماندگان از تحصیل برای سال تحصیلی جدید گفت: بر اساس سنجش سلامت نوآموزان، بیش از ۹۰ درصد پایه اول ثبت نام شده اند و احتمالا این تعداد افزایش هم می‌یابد.
وی توضیح داد: به طور میانگین ٩۴ درصد در دوره ابتدایی ثبت نام کرده اند همچنین بیش از ٩٠ درصد هم در همه پایه‌ها نام نویسی داشته اند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آمار بازماندگان از تحصیل سال گذشته ٢١٠ هزار نفر بود که از این تعداد، ۴٠ هزار دانش آموز شناسایی و جذب شدند. جذب بازماندگان از تحصیل به عنوان یکی از دغدغه‌های ما همچنان پیگیری می‌شود.
وی اظهار داشت: بازگشایی مدارس در ١٧ برنامه تعریف شده است. همچنین در کنار شبکه شاد، ساماندهی نیروی انسانی، مدرسه تلویزیونی و تدوین الگوی بازگشایی در دستور کار است که تکلیف مدیران مدرسه را درباره نحوه حضور مشخص می‌کند و طی یکی دو روز آینده ابلاغ می‌شود. به طور کلی شروع سال تحصیلی با همکاری دستگاه‌های مختلف خواهد بود.
کاظمی درباره اختلالات سامانه سیدا گفت: این سامانه پروژه‌ای بسیار عظیم است و وقتی ٩٠ درصد دانش آموزان ثبت نام کرده‌اند یعنی اختلالات این سامانه رفع شده است. بخشی از مشکلات را تایید می‌کنم، اما بخش اعظم آن رفع شده است.
وی همچنین درباره مشکل کمبود معلم یادآور شد: حدود ٣٠ سالی می‌شود که این کمبود وجود دارد، اما به واسطه نیرو‌های در آستانه بازنشستگی، حق التدریس و... این مشکل نیز حل می‌شود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: حدود ۱۰۹ هزار کمبود معلم وجود دارد که با حضور نومعلمان از دانشگاه فرهنگیان و روش‌های یادشده برطرف می‌شود.
وی درباره مدت زمان کلاس‌ها در شبکه شاد هم اعلام کرد که الگویی برای ساعت تدریس در نظر گرفتیم که در چند روز آینده اطلاع رسانی می‌شود.
کاظمی درباره پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین کار‌ها پیگیری مطالبات فرهنگیان در بخش‌های مختلف است و هر زمان که کار به نتیجه برسد، پرداخت برای معلمان انجام می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۵۹°    ۱۰.۹۹°