ارتش برای مقابله با کرونا پای کار است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۵۹۶۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۵
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش امروز هم با تمام قدرت برای مقابله با کرونا، پای کار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  امیرسرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی در دیدار فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه، افزود: ارتش از روز اول ورود کرونا به کشور، با تمام توان در خدمت وزارت بهداشت بوده و سیاست ما این است ببینیم وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی چه می‌خواهند تا آن کار را انجام دهیم.
وی گفت: ارتش هیچ گاه مستقل عمل نکرده بلکه کمک کننده و دستیار وزارت بهداشت بوده است.
سرلشکر موسوی گفت: وزارت بهداشت علاوه بر مقابله با کرونا، ماموریت‌های مهم دیگری در تامین سلامت جامعه دارد که امیدواریم در همه عرصه ها، موفق باشد.
فرمانده کل ارتش افزود: روز‌های اول شیوع کرونا در کشور برای وزیر اسبق بهداشت نوشتم که امیدوارم با کمک همه بخش ها، روزی برسد که نماز شکر برای خاتمه کرونا بخوانیم و امروز نیز آرزوی ما همین است.
وی اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز هم با تمام قدرت برای مقابله با کرونا، پای کار است و هرکجا که نیاز به حضور ارتش باشد، با تمام قوت و قدرت حاضر می‌شویم و شاکر خداوند هستیم که این فرصت‌ها با توجه به توانایی‌های ارتش ایجاد شده است و یا می‌شود.
فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: وضعیت بیماری کرونا در حال حاضر رو به بهبود است و امیدواریم با سرعتی که واکسیناسیون در کشور گرفته است، به زودی شاهد کاهش بیماری و کنترل آن در کشور باشیم.
سرلشکر موسوی گفت: ارتش بر سر پیمانی که از روز اول بسته، وفادار است و در چارچوب سیاست‌های وزارت بهداشت هر کمکی نیاز باشد، آمادگی کامل داریم.
وی افزود: ارتش، سازمانی منظم است و از بهمن ۱۳۹۸، قرارگاه زیستی در ارتش تشکیل و تاکنون اقدامات ارزشمندی در این قرارگاه انجام شده است.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش از روز اول ورود کرونا به کشور با تمام توان در خدمت وزارت بهداشت بوده و سیاست ما این است ببینیم وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی چه می‌خواهند تا آن کار را انجام دهیم. ارتش هیچ گاه مستقل عمل نکرده بلکه کمک کننده و دستیار وزارت بهداشت بوده است.
امیر سرلشکر موسوی اظهار داشت: وزارت بهداشت علاوه بر مقابله با کرونا، ماموریت‌های مهم دیگری در تامین سلامت جامعه دارد که امیدواریم در همه عرصه ها، موفق باشد. روز‌های اول شیوع کرونا در کشور برای وزیر سابق بهداشت نوشتم که امیدوارم با کمک همه بخش ها، روزی برسد که نماز شکر برای خاتمه کرونا بخوانیم و امروز نیز آرزوی ما همین است.
وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز هم با تمام قدرت برای مقابله با کرونا، پای کار است و هرکجا که نیاز به حضور ارتش باشد، با تمام قوت و قدرت حاضر می‌شویم و شاکر خداوند هستیم که این فرصت‌ها با توجه به توانایی‌های ارتش، ایجاد شده و یا می‌شود.
فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: وضعیت بیماری کرونا در حال حاضر رو به بهبود است و امیدواریم با سرعتی که واکسیناسیون در کشور گرفته، به زودی شاهد کاهش بیماری و کنترل آن در کشور باشیم. ارتش بر سر پیمانی که از روز اول بسته، وفادار است و در چارچوب سیاست‌های وزارت بهداشت هر کمکی نیاز باشد، آمادگی کامل داریم.
وی یادآور شد: ارتش، سازمانی منظم است و از بهمن ۱۳۹۸، قرارگاه زیستی در ارتش تشکیل و تا کنون اقدامات ارزشمندی در این قرارگاه انجام شده است.
فرمانده کل ارتش همچنین در حاشیه این دیدار گفت: ارتش از اسفند ۱۳۹۸ که اولین بار بیماری کرونا در کشور مطرح شد، در کنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت و هرآنچه بخش بهداشت و درمان کشور نیاز داشت، ارتش جمهوری اسلامی ایران پای کار آورد که برای موفقیت در مهار کرونا کمک کند.
سرلشکر موسوی افزود: ارتش از روز‌های اول در قرنطینه و کنترل ورودی و خروجی شهرها، گندزدایی از معابر، در اختیار قرار دادن بیمارستان‌های ارتش، کمک به تامین نیروی انسانی، احداث بیمارستان‌های صحرایی و واسطه و نیازمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت کمک کرده است.
وی اضافه کرد: از زمانی که واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در کشور آغاز شده، بخش‌های مختلف به کمک آمده اند و مراکز متعددی الان به صورت شبانه روزی این کار را انجام می‌دهند. در تهران به زودی یک مرکز واکسیناسیون در پادگان ۰۶ ارتش آغاز به کار می‌کند.
فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: ارتش برای بیماران حاد تنفسی در ۸ شهر از جمله خاش، زابل، زاهدان، اصفهان، کرمانشاه، قم و رشت بیمارستان‌هایی با سازه‌های مستحکم ایجاد کرده است و هر کجای دیگر که وزارت بهداشت نیاز داشته باشد آمادگی داریم در مدت یک هفته، این بیمارستان‌ها را راه اندازی کنیم. ارتش مثل گذشته با تمام قدرت برای کمک به وزارت بهداشت و مردم آماده است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰.۵۹°    ۲۵.۹۹°