دنبال شکستن بازار سیاه هستیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۵۹۷۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱
دبیر کل حزب الله لبنان: دنبال شکستن بازار سیاه و طمع محتکران هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید حسن نصرالله در سخنرانی امشب خود گفت که حزب الله از تشکیل کابینه جدید استقبال و از همه کسانی که در این امر کمک کردند، تشکر می‌کند.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین از دولت پیش برد امور به نخست وزیری «حسان دیاب» به خاطر بردباری و ملی‌گراییش و قبول مسئولیت تقدیر کرد.

وی گفت: اولویت دولت فعلی لبنان باید نجات کشور از دل بحران، فروپاشی اصلاحات و معیشت مردم باشد.

سید مقاومت در مورد مقصد نفت‌کش‌های ایرانی نیز افزود: دو گزینه درباره مقصد کشتی اول بود یکی اینکه محموله را در لبنان تخلیه کند یا اینکه در سوریه محموله‌اش را که مشتقات نفتی است، تخلیه می‌کرد.

وی گفت: به دلیل اینکه برخی از طرف‌ها در تنگنا قرار نگیرند، حزب الله تصمیم گرفت که نفتکش را به سوریه بفرستد.

سید حسن نصرالله افزود: سوریه حرکت کشتی در بندر بانیاس را تسهیل کرد تا محموله تخلیه شده و بعد از آن به مرز لبنان منتقل شود و در این مسیر، امنیت تانکر‌های نفت را تأمین کرد.

وی گفت: این نفتکش یکشنبه (دیروز) وارد بندر بانیاس شد و امروز محموله‌اش را تخلیه کرد.

سید حسن نصرالله گفت که محموله کشتی اول، پنجشنبه این هفته وارد البقاع (در لبنان) خواهد شد و در مخازن مشخص شده در بعلبک انبار خواهد شد.

دبیرکل حزب الله در مورد جوسازی رسانه‌ای برخی از مخالفان این مسئله نیز افزود: حساب باز کردن‌های برخی که می‌گفتند که وعده ارسال کشتی‌های ایرانی صرفا مصرف رسانه‌ای است، فروپاشیده است.

وی گفت: رژیم اسرائیل در تنگنا قرار گرفته است و معادله بازدارنده آتی همینی است که نفت کش اولی را حمایت کرد و اجازه داد به لبنان برسد.

دبیر کل حزب الله در ادامه افزود: حتی حساب کردن بر این مسئله که بین حزب الله و دولت لبنان سر قضیه ارسال نفت‌کش به این کشور مشکلی ایجاد خواهد شد، نیز ساقط شد.

او در مورد محموله کشتی نیز گفت که این کشتی مازوت (نفت کوره) حمل می‌کرد و نفت کش دوم نیز طی چند روز آینده وارد بندر بانیاس خواهد شد.

سید حسن نصرالله افزود: همه مقدمات اداری برای ارسال نفت کش سوم نیز که حامل بنزین از ایران خواهد بود، انجام شده است.

وی در مورد نفت کش چهارمی نیز گفت که این کشتی بعداً ارسال خواهد شد و به دلیل نزدیک شدن به زمستان مازوت (نفت کوره) با خود حمل خواهد کرد.

نصرالله در مورد نفت کش‌های بعدی نیز افزود: بنا بر مسیر دولت جدید به نخست وزیری نجیب میقاتی و اطلاعات، در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

سید مقاومت در چرایی این اقدام حزب الله لبنان گفت: این حزب نه به دنبال تجارت است و نه به دنبال سود بلکه کمک می‌کند که مشکلات و رنج‌های مردم لبنان کاهش یابد.

وی در مورد نحوه توزیع مواد و مشتقات نفتی نفت کش‌ها نیز گفت که این مواد به همه گروه‌ها در لبنان تحویل داده خواهد شد و منحصر در هیچ گروه یا فردی نیست.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: ما مکانیزم مشخصی برای تحویل مشتقات ارائه کردیم و هدف ما رقابت با هیچ کسی نیست.

وی افزود: محموله نفت کش‌ها به نهاد‌هایی مانند بیمارستان‌های دولتی و خانه‌های سالمندان و یتیم خانه‌ها و مراکز نگهداری معلولین تحویل داده خواهد شد.

نصرالله افزود: باید از جمهوری اسلامی ایران به دلیل کمک به لبنان به ویژه رهبر معظم انقلاب و دولت ایران تشکر و قدردانی کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود چهارشنبه این هفته یا پنجشنبه قیمت نفت کوره اعلام خواهد شد و این قیمت کمتر از قیمت تمام شده خواهد بود؛ چرا که حزب الله به دنبال سود نیست.

وی گفت: فروش سوخت وارد شده از ایران با پول لبنان (لیره) صورت خواهد گرفت و حزب الله قصد دارد که بازار سیاه سوخت و طمع احتکار کنندگان را از بین ببرد.

او همچنین از دولت خواست که ارتش متولی و تضمین کننده امنیت تانکر‌های سوخت و رسیدن مشتقات نفتی به لبنان شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۶۲°    ۸.۷۹°