اختصاص ۵۰۰ هزار دز واکسن کرونا به سازمان وظیفه عمومی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۶۰۱۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
جانشین وظیفه عمومی ناجا از موافقت وزارت بهداشت با اختصاص ۵۰۰ هزار دز واکسن کرونا به سازمان وظیفه عمومی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار رحمان علیدوست در ارتباط با برنامه روی خط خبر گفت: با تعامل مسئولان ستاد کل و ناجا با دولت تاکنون با اختصاص ۵۰۰ هزار دز واکسن کرونا به سازمان وظیفه عمومی موافقت شده است.

سردار علیدوست افزود: علاوه بر این تاکنون در برخی استان‌ها همچون آذربایجان شرقی و تهران بیش از ۹۰ درصد کارکنان وظیفه واکسن تزریق کرده اند.

جانشین وظیفه عمومی ناجا همچنین گفت: در شرایط کرونایی فعلی سازمان وظیفه عمومی ضمن پیگیری سلامت مشمولان به اقداماتی همانند تب سنجی مشمولان هنگام ورود به اماکن نظامی و انتظامی، توزیع اقلام بهداشتی از قبیل ماسک و دستکش، ضد عفونی کردن فضا‌های آسایشگاه ها، خودرو‌های حمل مشمولان و سایر اماکن نظامی می‌پردازد.

وی همچنین گفت: مدت آموزش هم به دلیل شرایط کرونایی از دو ماه به یک ماه کاهش یافته است.
جانشین وظیفه عمومی ناجا همچنین تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم که در سازمان وظیفه عمومی برای اعزام مشمولان پیش بینی شده است موضوع سلامت مشمولان است که در هرماه قبل از اعزام مشمولان بررسی می‌شود.

سردار علیدوست گفت: همچنین بر این اساس کلیه مشمولان آماده به خدمت باید قبل از اعزام نسبت به تزریق واکسن دوگانه شامل دیفتری و کزار اقدام کنند.

وی همچنین گفت: بر اساس ماده ۴۱ قانون خدمت وظیفه عمومی همه مشمولان باید قبل از رفتن به مراکز آموزش نیرو‌های مسلح توسط پزشکان مورد تائید سازمان وظیفه عمومی معاینه بالینی شوند و در صورت تائید سلامت آنان به خدمت اعزام می‌شوند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۲.۷۹°