طرح امنیت غذایی در کنترل قیمت‌ها موثر است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۶۰۱۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح امنیت غذایی در مجلس، این طرح را در صورت تبدیل شدن به قانون در افزایش سلامت و کنترل قیمت‌ها موثر دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، آقای محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی پس از بررسی و تصویب طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی با تشکر از نمایندگان جهت بررسی و تصویب این طرح گفت: طرح مذکور دو شوری شد و چندین جلسه برای بررسی آن برگزار شد، بنابراین امروز مردم عزیز بدانند با موافقت شورای نگهبان با طرح امنیت غذایی، این قانون علاوه بر امنیت ملی، در امنیت غذایی، سلامت، تولید و توزیع و کنترل قیمت‌ها نیز بسیار موثر است.

وی ادامه داد: این قانون با حضور آقای ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی که رئیس کمیسیون کشاورزی نیز بود و در تدوین آن نقش اساسی داشت، تدوین و بررسی شده است، بنابراین امید است نابسامانی‌هایی که در تولید و توزیع و در نهاده‌ها داشتیم، با وجود این قانون حل و فصل شود.

رئیس قوه مقننه افزود: امیدوارم کمیسیون کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی بتوانند در بخش تولید و توزیع همکاری خوبی داشته باشند.
 


پرداختن به طرح‌ها و لوایح اولویت اول مجلس است

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده اصفهان مبنی بر اینکه اگر نمایندگان در رأی گیری صحن شرکت نمی‌کنند به معنای عدم فعالیت آن‌ها نیست گفت: باید بپذیریم که هیچ موضوعی واجب‌تر از پرداختن به طرح و لوایح در دستور صحن برای نمایندگان نیست.

آقای عباس مقتدایی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی به استناد ماده ۷۵ آئین نامه داخلی در تذکری، گفت: رئیس مجلس امروز در صحن چندین مرتبه گفتند که تعدادی از نمایندگان در رأی گیری شرکت نکردند، آقای رشیدی نیز در اعتراض به این امر به این موضوع اشاره کردند و نوعی مطلب را بیان کردند که نماینده‌های مردم وظیفه اصلی خود را انجام نمی‌دهند لذا از رئیس مجلس سوال می‌کنم که آیا دیشب را در مجلس ماندید یا به خانه رفتید؟ چون ما دیشب تا دیروقت به همراه آقایان نورمحمدی نماینده یزد، نقدعلی نماینده خمینی شهر و میرزایی نماینده اصفهان در مجلس ماندیم و نماز صبح را هم در مجلس خواندیم. نمایندگان استان کرمان و مازندران نیز تا پاسی از شب در مجلس کار می‌کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: نماینده‌های ملت شبانه روز کار می‌کنند و اگر کسی در رأی گیری شرکت نمی‌کند، چون رأی اش منفی است و کار مهم تری انجام می‌دهد و یا با نماینده دیگری مذاکره می‌کند در رأی گیری شرکت نمی‌کند و به لحاظ قانونی می‌تواند این کار را انجام دهد.

وی یادآور شد: براساس بند ۱۱ ماده ۲۲ آئین نامه رئیس و هیات رئیسه باید شأن مجلس را رعایت کنند و براساس ماده ۷۵ نیز نباید نسبت سوءیی به نماینده‌ای داده شود، ما بر سر کسی منت نمی‌گذاریم، نوکر ملت هستیم و افتخار ما هم نوکری است، اما انتظار قول صحیح در مجلس داریم.
 
مقتدایی افزود: کمیسیون‌های مختلف مجلس از جمله کمیسیون اقتصادی، کشاورزی، اصل نود، امنیت ملی و ... در تلاشند تا مشکلات مردم را مرتفع کنند. اگر وضعیت سیمان درست شده یا واکسیناسیون تسریع پیدا کرده یا صف مرغ و گوشت و تخم مرغ کم شده به خاطر اصرار و تذکرات نمایندگان است و این واقعیت مجلس است.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر حفظ رعایت شأن مجلس و نمایندگان، گفت: ما نمایندگان تعهد دادیم که تمام وقت و توان خود را برای مردم بگذاریم.

آقای محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: نکات مطرح شده به جا و درست است، انصافا شهادت می‌دهم که برخی از بزرگان شبانه روز کار می‌کنند، گزارش ۱۷۰ جلسه در ۳ روز برای رأی اعتماد به کابینه و بررسی برنامه‌ها در کمیسیون‌ها از ابتدای صبح تا پاسی از شب نشان از همین فشردگی کار نمایندگان است لذا منکر زحمات دوستان نیستیم. آقای جلالی نیز مقصودشان این موضوع نبود، اما بپذیرید وقتی که در صحن هستید هیچ موضوعی واجب‌تر از پرداختن به طرح و لایحه در دستور نیست بنابراین چه موافق، مخالف و یا ممتنع نظر داشته باشیم اولویت ما پرداختن به موضوعات در دستور است، بله ما هم دیشب در مجلس ماندیم، اما اینکه بگوییم شب اینجا ماندیم و صبح در صحن نباشیم یا وظیفه مان را انجام ندهیم درست نیست.
 
طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی امروز در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۵.۷۹°