مفاد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها کاملا روشن است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 25 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۶۰۴۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳
وزیر امور خارجه گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، مسیر دولت در بحث هسته‌ای را مشخص کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت؛ آقای محمود عباس زاده مشکینی در توضیح نشست امروز (سه‌شنبه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: این جلسه با حضور وزیر امور خارجه برگزار شد و آقای امیرعبداللهیان به تشریح دیپلماسی خارجی در خصوص افغانستان پرداخت و گفت که «رویکرد ایران در قبال افغانستان حمایت و کمک به مردم افغانستان و تلاش برای تشکیل دولت فراگیر است».
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس اظهارات وزیر امور خارجه، «ارتباط کنونی ما با افغانستان برای تسهیل کمک به مردم افغانستان است مثلا فعالیت کنسولی ما برای کمک به متقاضیان مسافرت درمانی به ایران صورت می‌گیرد. جریان حاکم فعلی بخشی از واقعیت افغانستان است و ستاد افغانستان مجددا در وزارت خارجه کار خود را شروع کرده است».
عباس زاده مشکینی ادامه داد: آقای امیرعبدالهیان همچنین توضیح داد که «همان طور که در نشست با سردبیران رسانه‌ها گفته، قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم، مسیر دولت در بحث هسته‌ای را مشخص کرده منتها صحبت‌های او تحریف شده است.»
وی گفت: بر اساس گزارش وزیر خارجه، «ماه آینده نشستی با حضور سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های همسایه با دستور کار توسعه روابط اقتصادی برگزار خواهد شد. در این نشست سفرای ایران در برخی از کشور‌های مستقل و دوست با ظرفیت اقتصادی بالا و زمینه همکاری خوب حضور خواهند داشت».
این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین با اشاره به صحبت‌های وزیر خارجه درباره نشست بغداد گفت: طبق توضیحات ارائه شده خروج آمریکا از منطقه و توسعه روابط اقتصادی بین کشور‌های منطقه از جمله محور‌های بحث نشست بغداد بود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: بنا بر اظهارات وزیر خارجه، تغییرات مدیریتی در وزارت خارجه از هفته آینده شروع می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۳.۹۹°    ۳۴.۷۹°